نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10

موضوع: بعد از ایجاد یک ماشین مجازی در vmware چه مراحلی باید انجام داد ؟

نام حقيقي: hossein

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

بعد از ایجاد یک ماشین مجازی در vmware چه مراحلی باید انجام داد ؟

سلام.
    من vmware فری ادیشن نسخه 2.0.1 رو روی ویندوز 2008 استاندارد ادیشن نصب کردم ( این سرور ریموت هستش ) - دو تا ماشین مجازی هم ایجاد کردم. به هر دو نتورک bridge دادم و ... یکی ویندوز ایکس پی نصب کردم - یکی هم ویندوز 2003 سرور - با توجه به اینکه سرور اصلی ( 2008 ادیشن ) آی پی مشخصی داره ( و میخوام آی پیش واسه خودش باشه و گیت وی و سابنت مسک مشخصی بهم دادن براش) و چند آی پی دیتاسنتر داده که میخوام این وی پی اس هایی که بالا گفتم رو بهشون آی پی اختصاصی بدم ( دیتاسنتر گیت وی و سابنت مسک متفاوتی هم برای این آی پی ها داده ) و هر دو اینترنت داشته باشند ( سرور اصلی اینترنتش اوکی هست و مشکلی نداره ) با توجه به این موارد من اومدم از قسمت tcp/ip سرور های مجازی آی پی بهشون دادم و گت وی و سابنت مسک خاص اون آی پی هم دادم. شبکه هم وصله ( یعنی زده که با سرعت 1Gig وصل هستش)
    برای ویندوز ایکس پی و 2003 هر دو همین کارو کردم - یعنی فقط آی پی هاشون رو بهشونن اختصاص دادم-
    در واقع الان نمیدونم تا اینجا کارا درست بوده یا خیر الان نمیدونم باید چه کارای دیگه ای رو انجام بدم تا به هدفم برسم.
    هدف : وی پی اس ها اینترنت داشته باشند و آی پی خاص خودشون رو بگیرند و بدون مشکل کار کنند در واقع.
    ممنون میشم کمکم کنید. تجربه ای از وی ام ور نداشتم تازه راش انداختم-پس لطف میکنید اگر به زبان ساده و کامل توضیح بدین -

مرسی

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط hossein_sa : 2009-06-20 در ساعت 05:51 AM

خواننده شناسه تصویری DeathStar
    نوشته
    60
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    2
    الان مشکل چی هست؟؟ ایا راه اندازی کردین؟؟ حداقل یک شکل از شبکه بگزارید

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام.
    راستش نمیدونم اصلا آیا نیاز به ابزا و برنامه های دیگری هست که من هنوز نصب نکرده باشم ؟
    من از نسخه 2.0.1 فری که استفاده میکنم تحت وب هستش و اکثر آموزش ها و فیلمهای آموزشی از ورژن 1 آن بحث میکنند.
    راستش تا مرحلی ای که در بالا گفتم پیش رفتم.
    نمیدونم آیا به ابزار ( برنامه هایی ) دیگری هم نیاز هست ( مقلا از سایت vmware ) یا نه همین vmware سرور که روی سرور نصب کردم اوکی هستش؟ چون میدونید که مثلا ورژن 1 console داشته اما ورژن 2 آن تحت وب هست. برای همین دچار مشکل شدم که چه مراحلی باید انجام بدم و حتی به چه چیزهایی ( ابزار های مدیریتی دیگر در صورت وجود ) نیاز دارم.
    الان میخوام کاری کنم که شبکه متصل به سرور که از طریق نتورک دیتاسنتر دارای اینترنت هست رو برای وی پی اس ها به اشتراک بزارم که نمی دونم چطور انجام میشه.
    ممنون از پاسختون

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    31
    با سلام-شما بهتر بود نسخه GSXvm یا لااقل نسخه 6.5 اونو استفاده می کردید.روی bridge تنظیم کن و gatewayسرور رو بده .پیروز باشی

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام دوست عزیز
    والا من VMware Download Center for Datacenter Virtualization Products رو پیدا کرده بودم
    اینو که نمیشنام :
    VMware vSphere 4

رفتم سراغ Vmware ESX دیدم پولی هست ( درسته کرک و این مسائل هم براش هستش ) اما ظاهرا بدون OS باید باشه و کار کنه - من هم سرورم راه دور هست گفتم ممکنه به مشکل بر بخورم چون به هر حال برام یه OS نصب میکنند البته KVM هم به کارباشون میدن که بتونن مانیتور کنند اما به هر حال اطلاعی از نحوه نصبش نداشتم و ...
    Vmware ESXi هم ظاهرا کنترل پنل نداره ( البته نمیدونم اینطور که از یه سایت تفاوت بین ESX , ESXi رو میخوندم یه چیزایی نوشته بود. )
    پس vmware رو نصب کردم free edition!
    GSX تو لیست لینک بالا ندیدم. ممنون میشم راهنمایی کنید . مرسی

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein009 نمایش پست ها
    با سلام-شما بهتر بود نسخه GSXvm یا لااقل نسخه 6.5 اونو استفاده می کردید.روی bridge تنظیم کن و gatewayسرور رو بده .پیروز باشی
    چرا ؟

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    up....

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    31
    با سلام، اولاً نسخه vm6.5 کاملاً تیون شده واسه ارتباطات virtual , physicalدر صورتیکه من با نسخه های قبلی مشکل داشتم !!!؟؟؟
    ثانیاً در وقتی می شه ping کرد که حتماً virtual config روی bridge تنظیم باشه والا nat جواب کارتون رو نمی ده
    ارادتمندHB

نام حقيقي: حسین توکلی

خواننده
    نوشته
    68
    سپاسگزاری شده
    146
    سپاسگزاری کرده
    15
    من با این نسخه کار نکردم ولی کلیاتی برای کار با شبکه در VMWare هست که فکر می کنم بین همه مشترک باشه. این موارد رو از روی نسخه 6.5.2.156735 میگم. حال اینکه کدوم یکی از این حالات مناسب شما باشه که از اون استفاده کنید، تصمیم با شماست.
    VMWare در هنگام نصب کارت شبکه(ها)یی بصورت مجازی بر روی ویندوز Hosyt شما ایجاد می کنه که برای ارتباط بین Guestها با سیستم عامل Host و شبکه می باشد.
    ارتباط شبکه یک VM می تونه در چهار حالت باشه:
    Bridge: در این حالت VMWare به مانند یک دستگاه Bridge عمل کرده و کلیه پکتهای دریافتی و ارسالی بر روی سیستم عامل Host رو به Guestها ارسال و دریافت می کنه. در این روش به مانند اینه که هرکدام از سیستم عاملهای Guest بر روی یک PC جداگانه نصب شده و توسط کابلی به سوییچ مشترکی بین سیستم عامل های Guest و Host وصل شده باشه که یکی از اتصالات این سوییچ ارتباط با شبکه هست.
    NAT: این نوع ارتباط بصورت یکطرفه بوده بدین صورت که سیستم عاملهای Guest می توانند همدیگر، Host و شبکه را ببینند ولی سایرین بر روی شبکه نمی توانند Guest را ببینند. در این روش IP مربوط به سیستم عامل Host به اشتراک گذشته می شود و بر اساس جدولی تحت عنوان NAT Table که بر روی Guest توسط درایور VMWare تشکیل می شود این مهم انجام می گیرد.
    Host Only: در این حالت شبکه مجازی بین سیستم عاملهای Guest و Host شکل می گیرد که فقط ارتباط بین خودشان را تامین می کند و به جای دیگری وصل نیست.
    Costum: این گزینه برای ایجام تنظیمات پیچیده و دلخواهی گنجانده شده تا بتوان با استفاده از آن چند شبکه را ایجاد کرد. (این قسمت به توضیح مبسوط تری نیاز دارد که در اینجا از آن صرفنظر می گردد.)

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام - مشکلم توسط آقای نادرپور حل شد
    فقط اینکه در مورد پکیج هایی که بعد از ایجاد یک ماشین مجازی در vmware چه مراحلی باید انجام داد ؟ گفتم مثلا اگر بشه صحبت کنیم. یا چگونگی کنترل راحت پهنای باند و استفاده از CPU (مثلا من توی vmware نسخه رایگان سرور جایی واتسه کنترل این دو مقوله ندیدم )
    یا اینکه مثلا Tools ی چیزی باشه کاربر اگر دسترسی خودشو به نتورک بست اشتباهی بتونه اونو باز کنه یا اصلا آیا میشه به اربران پنل داد؟ اگر نسخه خاصی هست بفرمائید و برای هر VPS و مسائل مدیریتی و مانیتورینگ و امنیت که بشه روی سیستم ها قرار داد. اگر میشه لطفا نظرات و ایده هاتون رو بیان کنید ایشالا که توی این تاپیک سوال و جوابایی که رد و بدل میشه به درد خیلی ها خواهد خورد.
    پیشاپیش متشکرم

کلمات کلیدی در جستجوها:

ایجاد ماشین مجازی در vmware

ایجاد شبکه بین vmware و ویندوز

فرق وی پی اس و وی پی ان

تفاوت NAT و bridge در vmware

ایجاد شبکه مجازی در vmware

بعد از نصب vmware esxi 5 چه کاری باید انجام داد

آموزش نصب گست ادیشن در ماشین مجازی

رابطه بین آی پی، سابنت مسک و گیت وی

فرق natوbridge

http://forum.persiannetworks.com/f113/t25428.html