نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10

موضوع: مشکل bridge کردن یک سیستم مجازی در ESX

نام حقيقي: adel

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0

مشکل bridge کردن یک سیستم مجازی در ESX

به نام خدا

با سلام،

من یه سرور esx دارم که سه تا ماشین مجازی روشه.. سناریو به این شکله که 2 تا از vm ها روی یک vswitch هست و یک vswitch دیگه هم هست که به اینترفیس فیزیکی متصله و من می خوام که اون دو تا vm از طریق vm سوم که یه اینترفیس در vswitch اول و یه اینترفیس در vswitch دوم داره با بیرون در ارتباط باشن...
    یعنی سیستم سوم به عنوان یه bridge عمل می کنه و هیچ کدوم از دو اینترفیسش ip نداره..

مثل حالتی هست که یه فایروال مجازی داریم و می خایم ترافیک شبکه از طریق اون وارد یا خارج شه.. البته در این مورد من فایروال به صورت transparent هست..

من این شبکه ای که توضیح دادم رو به این صورت بستم ولی کار نمی کنه.. نمی دونم مشکل از کجاس؟ (اون سیستم که خط کشیدم همون bridge هست.. configش هم مشکلی نداره):

http://i39.tinypic.com/2e14va1.jpg

با تشکر،
    کریمی

موضوعات مشابه:

خواننده
    نوشته
    466
    سپاسگزاری شده
    94
    سپاسگزاری کرده
    187
    تا جايي كه من تو quick start خوندم شما از اينترفيسي كه console service رو نصب كرديد نميتونيد براي ماشين مجازي استفاده كنيد.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    شما اگر برای تست یک ارتباط ساده بین این دو vswitch برقرار کنی (یک کابل مجازی) (اصلا این امکان در ESX وجود داره؟! من تا به حال تست نکرده ام) ارتباط این دو سیستمت با بیرون برقرار می شه؟ تست می کنی؟

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    دوست عزیز

تا اونجائی که من با esx کار کردم و اطلاع دارم ، شما نمی تونید از یک vm که به هیچ کدوم از اینترفیس هاش ip ندادی ، بعنوان فایروال transparent استفاده کنی. در ضمن اگر دقت کنی ، شما اون دوتا ماشین پائینی رو توی سوئیچ دوم به هیچ جا ارتباط ندادی.

نام حقيقي: Iman Mansouri

عضو غیر فعال شناسه تصویری shabake_karan
    نوشته
    1,050
    سپاسگزاری شده
    369
    سپاسگزاری کرده
    12

منم فکر می کنم که نمی شه این کارو کرد.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    آیا بصورت واقعی، فایروال بدون IPAddress هم وجود دارد !؟ این فایروال طور باید در مسیر قرار بگیرد !؟

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

خواننده
    نوشته
    466
    سپاسگزاری شده
    94
    سپاسگزاری کرده
    187
    وقتي شما سويچ مجازي رو به اينترفيس فيزيكي وصل نميكني در واقعا فقط ميخواي ماشين مجازي هاي شما فقط بين خودشون ارتباط داشته باشن و به بيرون از host machine دسترسي نداشته باشند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.g نمایش پست ها
    دوست عزیز

تا اونجائی که من با esx کار کردم و اطلاع دارم ، شما نمی تونید از یک vm که به هیچ کدوم از اینترفیس هاش ip ندادی ، بعنوان فایروال transparent استفاده کنی. در ضمن اگر دقت کنی ، شما اون دوتا ماشین پائینی رو توی سوئیچ دوم به هیچ جا ارتباط ندادی.
    با تشکر از همگی،

اون دوتا ماشین پایینی باید از طریق اون سیستم bridge به سوئیچ دوم ارتباط داشته باشن دیگه..!

من مطمئن هستم که همچین سناریویی رو میشه پیاده کرد. به این علت که در VMware Workstation و Wmvare Server امکان این کار و حتی document هاش هم هست... پس چطور ممکنه تو esx نشه..

من امروز دوباره امتحان کردم.. از اون سیستم win2003 که پشت bridge هست یک سیستم که جلوی bridge بود رو ping کردم ولی ping نشد... ولی جالب اینجاست که بعد از پینگ نا موفق، ARP اون سیستم در ARP cache اضافه شده بود..!

آیا بصورت واقعی، فایروال بدون IPAddress هم وجود دارد !؟ این فایروال طور باید در مسیر قرار بگیرد !؟
    بله وجود داره، اکثر فایروال های سخت افزاری موجود mode ی به اسم Transparent هم دارند. که البته در این mode، فایروال میتونه یک IP برای management داشته باشه.. حتی با یک لینوکس و IPtable هم میشه همچین چیزی رو داشت.. و الان در سناریو من هم سیستم bridge یک لینوکسه که IPtable و snort_inline هم روش هست..

در هر صورت من به دلایلی مطمئنم که این کار رو میشه انجام داد.. تو یکی از document های خود vmware هم دیدم که نوشته بود هر Vswitchی لازم نیست که یه Uplink داشته باشه (یعنی حتماً نباید به اینترفیس فیزیکی وصل شه) و از طریق یک سیستم bridge میشه Vswitchی که اینترفیس فیزیکی نداره رو به Vswitch ی که به اینترفیس فیزیکی وصله متصل کرد. ولی توضیح بیشتر از این نداده بود..

با تشکر،

خواننده
    نوشته
    466
    سپاسگزاری شده
    94
    سپاسگزاری کرده
    187
    منم كه خدمت شما عرض كردم، وقتي vmachine ها به سويچي وصل ميشن كه به اينترفيس وصل نيست فقط ارتباط بين خودشون برقرار ميشه يعني الزاما نبايد به اينترفيس فيزيكي وصل باشن

عضو غیر فعال
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط mcmilad نمایش پست ها
    منم كه خدمت شما عرض كردم، وقتي vmachine ها به سويچي وصل ميشن كه به اينترفيس وصل نيست فقط ارتباط بين خودشون برقرار ميشه يعني الزاما نبايد به اينترفيس فيزيكي وصل باشن
    منم عرض کردم، فکر کنم متوجه نشدین.. گفتم تو خود document های vmware هست که اگه یه bridge بین دو vSwitch باشه، Vswitch ی که به اینترفیس فیزیکی وصل نیست میتونه از طریق vSwitch ی که به اینترفیس فیزیکی وصله با بیرون در ارتباط باشه..!! که البته کاملاً بدیهیه.. فقط مشکل من این بود که این رو در vmware server و workstation میشه پیاده کرد ولی در esx موفق نشدم.. ولی می دونم که میشه.. احتمالاً مشکل از bridge م هست.

با تشکر،

کلمات کلیدی در جستجوها:

اتصال دو تا سيستم مجازي شده

مشکل bridge کردن

esx persiannetworks مجازی

م esx i

مجازی سازی سوییچ در esx

مشکل ارتباط بین esx و سیستم های دیگه

ارتباط bridge در ماشین مجازی

برچسب برای این موضوع