نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط nkm
  • 1 توسط tsotodeh

موضوع: Virtual Data Center

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197

Virtual Data Center

حتما تا حالا به مجازي سازي سرورها و سرويسها برخورد كريد كه مزاياي زيادي از جمله استفاده بهينه از هزينه و موجوديها و كم كردن فضاي سايت و ... داره

حالا 2تا نرم افزار هست كه شديدا در اين باره كار كرده و با هم رقابت دارن
    VMWare و MS VServer
    حالا ميخوام دوستان اگه نرم افزار ديگه اي ميشناسن كه بهتر هست را معرفي كنن و همچنين بگن از بين اين 2 كدام را انتخاب ميكنيد؟

نظر من اينه كه در موارد ويندوز MS VServer‌و در لينوكس VMWare بهتره
    حالا نظر شما چيه؟

موضوعات مشابه:
    tsotodeh سپاسگزاری کرده است.
    بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    سلام علی جان ممنون از باز کردن این تاپیک
    مجازی سازی داره از حالت ابتدایی خارج میشه و با سازگار شدن سخت افزار ها با برنامه های مجازی سازی تجارت این نرم افزار ها شدت داده.
    مایکروسافت هم سرمایه گذاری های رو برای این کار در نظر گرفته.
    The powerful new Windows Server virtualization infrastructure is a core feature in Windows Server 2008. Attend this webcast to learn the right scenarios for server virtualization, how to identify virtualization opportunities, and the long-term strategy and road map for the Microsoft virtualization technologies. In this session, we focus on the four main solution areas for Windows Server virtualization, provide best practices on how to evaluate the requirements for a specific virtualization solution, and share some key tips and tricks for effective deployment of Windows Server virtualization. Virtualization is becoming a key tool for improving the overall manageability of IT environments; join us to discover how Windows Server virtualization can help you manage your organization's IT resources more efficiently.

این سرور ماکروسافت 180 روز بعد از انتشار win server 2008 به بازار میاد.
    با ورود این سرور رقابت در بین نرم افزار های مجازی سازی بیشتر میشه و کمی و کاستی های قبلی اونها رفع میشه.

مجازی سازی مزایای بسیار زیادی داره از مصرف برق و هزینه های بالای سخت افزار برای یک سرور گرفته تا هزینه های مدیریتی و اتصال سرور ها.....

در VMware برای مجازی سازی سرور ها از VMware infrastructure و Virtual Center استفاده میشه.
    یک نرم افزار مجازی سازی کد باز هم وجود داره به نام Xen که اون هم طرفداران خاص خودش رو داره.

مجازی سازی تکنولوژی جدیدی نیست و از 20 یا 30 سال پیش بوده ولی الان با سازگار شدن سخت افزارها و پیشرفت نرم افزارها توانسته بازار خوبی بوجود بیاره.
    نرم افزارهای مثل VMware با ساختن یک لایه مجازی بین سیستم عامل و سخت افزار از منابع سیستم استفاده میکنه و به شما اجازه استفاده و نصب سیستم عامل های مختلف با ساختارهای مختلف (32بیت یا 64) رو میده.
    من به شخصه قبلا" تنها با VMware Workstation کار کردم و تنها کارم در حد تست نرم افزار ها بوده و متاسفانه تجریه ای در استفاده از این زیرساختار برای سرورها نداشتم ولی در آینده تغییر مسیر خواهم داد، از دوستان اگر کسی تجریه داشته باشه خوشحال میشم نظرش رو درباره این سیستم ها بدونم.

f14f21 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مرتضي

عضو عادی شناسه تصویری morteza205
    31
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    48
    سلام
    با اينكه اين تاپيك خيلي قديمي اما لازم دونستم بگم من VMWERE رو به عنوان سرور تست كردم و جواب قابل قبولي هم گرفتم اما چون گاهي اوقات هنگ ميكنه و سيستم احتياج به ريست داره اونو توصيه نميكنم.

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    بنظر من مشکل از ویندوز یا سیستم شماست چون من همون زمان که این پست را باز کردم شروع به کار کردن کردم و الان حدود 3تا سرور اون را راه اندازی کردم که تغریبا هر کدام 8تا سرور مجازی را مدیریت میکنن

البته باید بگم که این مدل مجازی کار کردن ما خیلی هم خوب نیست، چون اگه سیستم مشکلی پیدا کنه کل سیستمها میخوابن
    بهترین کار استفاده از حالت کلاسترینگ همراه با SAN Storage هست
    VMWare ESX واقعا محشره

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: ابراهیم قانع

عضو عادی
    نوشته
    227
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    45
    نكته : طبق تجربه من اگر سيستمي cpu تك هسته اي داشته باشد احتمال قفل كردن آن در نسخه workstation وجود دارد

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    دوستان عزیز
    اگر یکسری به سایتهای معتبر اینترنتی مانند virtualizationadmin.com بزنید و نرم افزار های مجازی سازی در حد enterprise رو با هم مقایسه کنید ، متوجه تفاوت قابل توجه esx با نرم افزار های مشابه خواهید شد.

علت اصلی اون هم اینه که esx با توجه به اینکه از kernel redhat enterprise استفاده می کنه و خودش hypervisor رو داره ، نیازی به نصب بر روری سیستم عامل نداره و بهمین علت بشدت stable بوده و خود نرم افزار از مقدار بسیار کمی از منابع سیستمی استفاده می کنه . این موضوع در هیچکدوم از نرم افزار های مشابه وجود نداره و همگی باید بر روی یک سیستم عامل نصب بشوند که خود این یک نقطه ضعف محسوب میشه.

خواننده
    نوشته
    466
    سپاسگزاری شده
    94
    سپاسگزاری کرده
    187
    منم حدودا 4 5 ماهه كه دارم Esx 3.5 استفاده ميكنم تاحالا آخ نگفته طفل معصوم!
    راستي دوستان اگه منابعي در مورد vmware esx دارن معرفي كنن ممنون ميشم

نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    البته منابع و اطلاعات زیادی در سایت vmware.com وجود داره که می تونید از اونها استفاده کنید و همینطور کتاب بسیار مفید زیر از اتشارات syngress :
    http://www.google.com/url?sa=t&sourc...3YUln-dozC4OOw

شرکت trainsignal هم ویدئوهای آموزشی برای esx رو تهیه کرده که جالب هستند.

خواننده
    نوشته
    466
    سپاسگزاری شده
    94
    سپاسگزاری کرده
    187
    سي دي هاي trainsignal رو گرفتم
    متاسفانه اين شركت فرض كرده كه يه نفر روفته فني حرفه اي خودمون مدرك ICDL كارور رايانه درجه 2 گرفته حالا ميخواد بياد Esx server 3.5 رو مديريت كنه!!!!
    بر اساس اين فرض درس داده، حالا ببينين چي از آب در مياد!!!!

نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    دوست عزیز اگر این ویدوئو ها راضی ات نمی کنه می تونی از این یکی که حرفه ای تره استفاده کنی :

Elias Khnaser

به نظر من این حرفه ای تر و دوستانه تر توضیح داده

کلمات کلیدی در جستجوها:

train signal

اطلاعاتی در موردvmware vcenter

مزاياي مجازي سازي

کار با نرم افزار virtual vserver لینوکس

مزایای مجازی سازی سرور

برچسب برای این موضوع