صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 18 از مجموع 18

موضوع: خبر یا شایعه ؟ ویروس جدید و حطرناک

نام حقيقي: Ashkan

عضو عادی
    نوشته
    102
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    14
    سلام،
    از این نمونه ویروس wipe خیلی قدیما هم دیدم.
    ولی به تازگی خیر،شایعه اش هم اولین باره میشنوم.
    هر چی الان هست و فراوونه یا worms یا trojan هست که هیچ آسیب جدی ندارند.
    در مورد نصب ویندوز اون رفیقمون که نوشتند 3 بار نصب میشه باید بگم که شغلم یه جوریه که گاهی اوقات روزی 10 یا 12 تا ویندوز نصب میکنم.
    جالبه بگم 13 ما گذشته 4 تا ویندوز 7 نصب کردم که بلافاصله پس از نصب بک گراندمشکلی و پیغام geniune میومد.
    تمامی نصب ویندوزها از یک نسخه و یک دیسک بود.حال آنکه با همان دیسک در روز بعد چنین مشکلی وجود نداشت.
    واینکه در حالت عادی وهمین الان هم که نصب میکنم حداقل 30 روز فرصت میده.
    البته با یک پچ ساده مشکل حل میشه و کلا دیگه پیغام geniune نمیاد ولی به تجربه شخصی بگم چون توی این قضیه به اجبار زیاد بودم و این هم فقط تجربه شخصی منه در تاریخهای خاصی ویندوز رفتار خاصی از خودش نشون میده.و این در ویندوز 7 خیلی بیشتر هست.حتی xp هم همچنین چیزی داره ویکبار هم به صورت اتفاقی دیدم ولی همون یکبار بود.اینم بگم که متوجه شدم ویندوز در زمانهایی بدون اجاز(پرمیشن) و هر طور که شده میخواد به اینترنت وصل بشه حالا dialup یا وایرلس های فعال و ... و کار خاصی انجام میده.

نام حقيقي: rk1983xx

عضو عادی
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط shiraz نمایش پست ها
    سلام،
    از این نمونه ویروس wipe خیلی قدیما هم دیدم.
    ولی به تازگی خیر،شایعه اش هم اولین باره میشنوم.
    هر چی الان هست و فراوونه یا worms یا trojan هست که هیچ آسیب جدی ندارند.
    .
    این ویروس جدید که هنوز هم طریقه نفوذش پیدا نشده ، پارتیشن سی رو کاملا حذف میکنه و کلی پارتیشن تصادفی با سایز های متفاوت و فرمت های متفاوت میسازه و مقادیر صفر رو روی دیسک مینویسه ، برخی تا 45 پارتیشن جایگزین روی هایدشون مشاهده کردن
    به نظر شما این آسیب نیست ؟ جدی نیست ؟
    لازمه چیکار کنه که به جدیتش پی ببرید ؟
    میخوای از تو کامپیوتر بیاد بیرون یقتو بگیره 2 تا بزنه زیر گوشت بگه من خود آسیبم تا باورتون بشه ؟

Gitex سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: احمد

عضو عادی شناسه تصویری Gitex
    نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    یاد یه ویروس قدیمی افتادم که به زیبایی عمل میکرد.
    تو ویندوز 98 زمانی که فایل اصلی ویروس اجرا میشد چراغ هارد روشن میشد. تک تک جلو چشم خودتون آیکون ها از رو دسکتاپ پاک می شد. آخر سر هم بک گراند و رنگ و لعاب ویندوز جلوی چشم خودتون به خاکستری تبدیل میشد. بعدش چی ؟ باید restart میکردید. ولی دیگه هیچی رو درایو c کامپیوتر نبود.

مطمینا وقتی ویروس روی سیستم بشینه و فعال بشه اگر همزمان با پاک کردن اطلاعات فضا رو با داده های بیخود پر کنه (فضای خالی) دیگه امکان برگردوندن فایل ها نیست.

اما در مورد خرابکاری روی سخت افزار... هم سیستم عامل ها هوشمند تر شدن و هم آنتی ویروس ها خیلی از مشکلات رو برطرف کردن.

ولی به خوبی بخاطر دارم زمانی که فایلی رو اجرا کردم و فن cpu متوقف شد (همچین برنامه ای در سی دی نصب مادر برد ها هست).

بین آنتی ویروس ها قویا bit defender رو پیشنهاد میکنم. روزانه حدود 50 مگابایت آپدیت میشه.

حدود 3 ماه پیش یه ویروس تو شبکه ما افتاد که شخصا 11 نوع آنتی ویروس رو نصب,آپدیت و تست کردم. هیچ کدوم نتونست کار بیت دیفندر رو انجام بده. ضمن اینکه بهترین آنتی ویروس 2012 شناخته شده. البته بنده از بیت دیفندر توتال سکیوریتی استفاده میکنم.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

ویروس wipe

ويروس wipe

wipe ویروسویروس جدید wipeآرمین رضائی مهر ویروس diskpartwiper چیستdiskpart چیستwipe ويروسویروس wipe چیستwiperچیستبدافزار WIPERویروس جدید diskpartdiskpart ویروسويروس wipe چيستdiskpart چيستWipeویروسبد افزار wipe ویروس wipeویروس wiper چیستwiper چیهبدافزار wipediskpart.exe ویروسبد افزار wiperويروس جديد wipe

برچسب برای این موضوع