نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 1سپاس

موضوع: باز نشدن سایت گوگل (our systems have detected unusual traffic from your computer network)

نام حقيقي: hamed shahedi

خواننده
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    11

باز نشدن سایت گوگل (our systems have detected unusual traffic from your computer network)

با عرض سلام و خسته نباشید
    متاسفانه چند روزیه که سایت های گوگل و یاهو واسه کاربران شبکه ما باز نمیشه،نمیدونم باید چیکار کنم وقتی میخوای چیزی رو سرچ کنی چنین پیغامی ظاهر میشه
    ....our systems have detected unusual traffic from your computer network

میدونم شبکه یا بخشی از سیستم ها به یک بد افزار آلوده شده ،با توجه به اینکه داخل شبکه روی کلاینت ها آنتی ویروس (Kasper)داریم،همه کلاینت ها آپدیت شده ولی هنوز مشکل برطرف نشده.
    کاربران توسط WEBProxy به اینترنت دسترسی دارن،داخل میکروتیک و فایروال PIX هم نتوستم به نتیجه ای برسم، به نظر شما چطوری میتونم این سیستم آلوده رو پیدا کنم آیا راه اندازی IDS یا IPS میتونه تو حل مشکل به من کمک کنه؟

با توجه به اینکه خیلی از بد افزارها (مثل بات نت ها )روی پورت 80 کار میکنن چه راهکاری میشه برای جلوگیری از فعالیت این بد افزار ها در شبکه ارائه کرد؟

Local Network <====>Mikrotik <=====>PIX<=====> Internet
    |
    DMZ

موضوعات مشابه:

خواننده
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    11
    دوستان نظری ندارند؟

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    سیستم هاتون رو با دیسک نجات کسپر اسکن کنید. اگر از پروکسی خاصی باری دور زدن فیلترینگ استفاده میکنید ممکن است مشکل شما اون باشه. من هم خیلی در استفاده از تور با این مشکل برخورد میکنم. چون به جز شما خیلی آدم دیگه هم از اون پروکسی استفاده میکنه.
    توی خود میکروتیک میتونید لیست اتصالات کلاینت ها با دنیایی بیرون رو بررسی کنید. از منوی زیر
    tools>>torch

hamed23 سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    11
    ممنون از پاسخی که دادید،
    برفرض مثال من اومدم همه سیستم ها رو با دیسک نجات اسکن و سیستم آلوده رو پیاده کردم،ولی این راهکار جالبی نیست چون اگه مجددا این مشکل یا مشکلی شبیه این پیدا بشه دوباره همین آش و همین کاسه.
    من میخوام راهکار منطقی برای رفع و جلوگیری از به وجود اومدن چنین مشکلی ارائه بدم.

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    ببین برادر من ، راهکار قطعی همینه. چه جالب چه غیر جالب چون تا وقتی که عین نجاست ( مثل احکام شرعی ) وجود داشته باشه پاکی حاصل نمیشه حتی اگر بارها بشوریش .اصولا هر موقعی این مشکل ممکن هست پیش بیاد. راه حلش یه آنتی ویروس با عرضه است. من خودم شخصاkaspersky internet security رو پیشنهاد میکنم. خودم بیشتر از چند ساله که ازش استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم نداشته.
    اگر هم نمیخوای پول خرج کنی میتونی avast رو بگیری که رایگان هست اما برای ایران آپدیت نمیشه که اونم با یه فیلتر شکن میتونی حل کنی.
    البته ممکن هست مشکل شما از ISP هم باشه.
    از میکروتیک لیست کانکشن ها رو چک کن ببین کدوم سیستم داره مزاحمت ایجاد میکنه. اصلا شاید مشکل شبکه شما نباشه. با ISP تماس بگیر بگو IP تو رو تغییر بدن ببین مشکلت حل میشه یا نه

ویرایش توسط gallaxy67 : 2013-02-23 در ساعت 09:56 PM

خواننده
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    11
    دوست عزیز،فکر کنم شما مطلب اولی بنده رو نخوندی،بنده تو شبکه آنتی ویروس دارم در ضمن این شبکه مربوط به یک سازمان که این سازمان مستقیما از مخابرات داره سرویس میگیره ، رنج PUBLIC Adress که برای کاربران NAT شده رو تغییر میدم مشکل برطرف میشه ولی بعد از چند ساعت دوباره مشکل تکرار میشه.
    همیشه برای حل مشکلات مطمئن باشید راهی وجود داره ، من در تعجبم که چرا با این قطعیت جواب می دید!

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    سلام مجدد حامد جان
    اول از همه اینکه من پست اولت رو خوندم که جوابت رو دادم وگرنه چطور میدونشتم شما میکروتیک دارید !!!!!
    دوما شما گفتی آنتی ویروس داری اما در عین حال باز هم گفتی که میدونی یه بخشی از سیستم هات آلوده هستند خب این یعنی آنتی ویروست مشکل داره!
    سوما در مورد قطعیت: ببین برادر شما میتونی سالها توی اینترنت بگردی و دنبال راه حلت باشی،شاید زمان برای شما مهم نباشه و بگی خب حالا یه چند هفته ای بذار گوگل و یاهو نداشته باشم تا یه راه حل عقلانی ( البته از نظر تجربه خودتون ) پیدا کنم.(همیشه برای همه مشکلات راه حل دیگه وجود نداره، این حرف ها مال کتاب هاست ، گاهی فقط یک راه حل وجود داره، مثل مشکل شما ) اما تا وقتی اون بدافزار رو ( البته اگر واقعا بدافزار داشته باشی ، اگر نه میکروتیک خیلی خوب کارت رو راه میندازه) پاک نکردی هیچ دردی ازت دوا نمیشه.(درست مثل احکام شرعی که تا عین نجاست هست لباس هرکاری باهاش بکنی پاک نمیشه ) پس راه حل قطعی ویروس کشی هست. با توجه به اینکه شما همش میاید اینجا و فقط نظاره گر هستید که جوابی بیاد و شما هم با تجربه خودتون بسنجید که آیا عملی هست یا نه من بهتون پیشنهاد عملی دادم. بهتره تجربه خودتون رو برای مدتی ندید بگیرید و یکبار کاری که گفتم رو انجام بدید.
    چهارم در مورد آنتی ویروس: داشتن آنتی ویروس تضمین سلامت سیستم نیست. شاید قبل نصب آنتی ویروس این مشکل رو داشتید. شاید اون بدافزار خودش رو جزو برنامه های trusted آنتی ویروس معرفی کرده. شاید اصلا کمپانی اون آنتی ویروس هنوز بدافزار شما رو توی بروزرسانی هاش نذاشته. پس کمی انعطاف به خرج بدید راجع به داشتن آنتی ویروس ( خودتون هم گفتید که اطلاع دارید ویروس دارید )
    اما در آخر : من این همه راجع به اون میکروتیک بدبخت هم توصیه کردم چیکار کنید. چرا خب اون راه رو امتحان نمیکنید؟ خیلی راحت میتونید بفهمید کدوم سیستم داره ترافیک بی خودی روی اینترنت میفرسته و به راحتی با یه فیلتر معمولی دسترسی به اون آی پی یا پورت ( که خب احتمالا گوگل و یاهو هست و این کار عاقلانه نیست ) رو ببندید. اما حداقلش اینه که به راحتی میفهمید کدوم سیستم مشکل داره و اون رو از شبکه خارج میکنید.
    باز هم راه حل قطعی بدم؟

ویرایش توسط gallaxy67 : 2013-02-24 در ساعت 01:08 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

ترافیک غیر عادی گوگل

باز نشدن گوگل

علت باز نکردن گوگل

باز نشدن سایت گوگل

علت باز نشدن گوگل

مشکل باز نشدن گوگل

مشکل باز شدن سایت گوگل

بازنشدن گوگل در كامپيوتر

مشکل باز نشدن گوگل