نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 11سپاس
  • 1 توسط Mr_Pich
  • 2 توسط mohamad-23
  • 1 توسط Mr_Pich
  • 2 توسط 747
  • 1 توسط Mr_Pich
  • 3 توسط fireboy007
  • 1 توسط Mr_Pich

موضوع: مشکل بالا رفتن Ping Time توی شبکه

نام حقيقي: matador

خواننده
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    51

مشکل بالا رفتن Ping Time توی شبکه

دوستان سلام
    در شبکه ما مشکل بالا رفتن Ping Time وجود داره
    در یه زمانهایی شبکه کاملا آروم و بدون دردسر داره کار میکنه اما یه زمانهایی به حدی پینگ تایمها بالا میره که کلا دسترسی به سرور قطع میشه
    و به 4000 ms میرسه و Request Time out میده
    شبکه از 2 ساختمان تشکیل شده که بوسیله رادیو ubnt بصورت p2p با هم ارتباط دارن
    اما مشکل فقط در شبکه ساختمان اصلی بوجود میاد و سوئیچهای ساختمان اصلی بطور مداوم کار میکنن
    آنتی ویروس Kasper تحت شبکه نصب و بروز هست (لایسنس دار )

راهی به نظر دوستان اگه میرسه خواهش میکنم راهنمایی بفرمائید.
    با تشکر

موضوعات مشابه:
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد فراهانی

عضو عادی شناسه تصویری mohamad-23
    نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847
    به نظر باید دقیق تر شبکه شما آنالیز بشه ... گاهی یه اشتراتژی اشتباه شبکه رو اذیت میکنه .... به نظرم واسه شروع بد نیست نرم افزارهایی که ترافیک رو آنالیز میکنن نصب کنی و تو ساعات مشکل دار ببینی چی باعث مشکل شبکه میشه

arash3400 و Mr_Pich سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    51
    به نظر شما از چه نرم افزاری استفاده کنم که دقیقا بتونه مشکلی که من دارم رو نشون بده

747
    747 آنلاین نیست.
    نام حقيقي: ابراهیم احمدی

خواننده
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_Pich نمایش پست ها
    دوستان سلام در شبکه ما مشکل بالا رفتن Ping Time وجود دارهدر یه زمانهایی شبکه کاملا آروم و بدون دردسر داره کار میکنه اما یه زمانهایی به حدی پینگ تایمها بالا میره که کلا دسترسی به سرور قطع میشهو به 4000 ms میرسه و Request Time out میدهشبکه از 2 ساختمان تشکیل شده که بوسیله رادیو ubnt بصورت p2p با هم ارتباط دارناما مشکل فقط در شبکه ساختمان اصلی بوجود میاد و سوئیچهای ساختمان اصلی بطور مداوم کار میکننآنتی ویروس Kasper تحت شبکه نصب و بروز هست (لایسنس دار )راهی به نظر دوستان اگه میرسه خواهش میکنم راهنمایی بفرمائید.با تشکر
    سرور کجاست ؟ توی ساختمون اصلیه ؟ اگر پاسخ بله هست ، موقعی که این مشکل پیش میاد ، توی همون ساختمون اصلی ، یکی از کلاینتهای زیرمجموعه ی سوئیچ رو پینگ کن که ببینی آیا مشکل از سوئیچه یا از کارت شبکه سرور .بعد همون موقع ، وضعیت کار کردن کارت شبکه ی سرور رو چک کن . وضعیت بیزی بودن یا نبودن سرور رو چک کن . پینگ کلاینت به کلاینت دیگه ای رو چک کن . پینگ سرور به کلاینت رو چک کن . نتیجه رو به ما هم بگو .پیروز باشی .

arash3400 و Mr_Pich سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    51
    تمام این این مراحل رو تست کردم ، سرورها در ساختمان اصلی قرار دارن
    مشکل به گونه ای هست که وقتی این اتفاق میافته نه کلاینتهایی که از سونیچ دوم استفاده میکنن میتونن سرور رو ببینن و نه سرور میتونه اونها رو ببینه
    حتی کلاینتها هم نمیتونن همدیگه رو پینگ کنن و یا در صورت پینگ شدن تایمها بسیار بالاست و کلاینتهایی که از سوئیچ اول استفاده میکنن و به سرور متصل هستن میتونن همدیگه رو پینگ کنن و همچنین سرور ، اما پینگ تایمهای اونها هم تا حد زیادی بالا میره
    وقتی این اتفاق میافته سوئیچهای ساختمان اصلی بشدت در حال چشمک زدن هستن ( به نظر من ترافیک بالایی در حال رد و بدل شدنه ) که اجازه نمیده دیتا از کلاینتها رد و بدل بشه
    با توجه به اینکه آنتی ویروس هم داشتم و خودمم تا حدی که میشد رجیستری و برنامه های لود شده توسط کلاینتها رو از نظر ویروسی بودن بررسی کردم و حتی ویندوز تمام کلاینتها رو عوض کردم ، بنا به دلایلی ویندوز سرور ها هم تازه عوض شده و از ابتدا رعایت مسایل ایمنی رو انجام دادم تا سیستمها ویروسی نشه اما نمیدونم چه چیزی توی شبکه باعث این بار اطلاعاتی بسیار زیاد میشه که دسترسی به سرورها رو قطع میکنه
    3 شب پیش یکی از سونیچها هم به خاطر این بار زیاد سوخت (سیسکو 16 پورت) و یک سوئیچ جدید جایگزین کردیم

نام حقيقي: kazi

عضو عادی شناسه تصویری fireboy007
    نوشته
    169
    سپاسگزاری شده
    135
    سپاسگزاری کرده
    120
    چک کن ببین تو شبکه loop وجود نداره؟تمام connection ها و حتی کابل ها رو چک کن.ببین کابلی جا به جا نشده که اشتباه جا خورده باشه و باعث loop شده باشه.با یه نرم افزار مثل prtg یا solarwinds هم لینک ها رو چک کن ببین از کدوم سمت بار زیادی روی شبکه ات میفته.یه بار ما هم یه جا همچین مشکلی داشتیم ، ما میکروتیک داشتیم اونجا و از اون طریق فهمیدیم از سمت یکی از سوییچ ها بار زیادی میاد، پیگیری کردیم دیدیم کابلی به اشتباه وصل شده بود و loop به وجود آورده بود.
    یه کار دیگه هم که حتما امتحان کن و شاید کرده باشی ، اینه که یکی یکی ، کلاینتها رو از شبکه خارج کن و ارتباط بقیه رو چک کن.یا بر عکس همه رو از شبکه خارج کن و یکی یکی وصل کن و ارتباط ها رو چک کن.به هر حال با این کارها میشه فهمید مشکل از سرور یا کلاینت یا سوییچه.

sarah، arash3400 و Mr_Pich سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    51
    تست میکنم خبر میدم
    ممنون از پاسخگوئی دوستان

کلمات کلیدی در جستجوها:

علت بالا بودن ping

علت بالا رفتن پینگ

مشکل بالا بودن ping

علت بالا رفتن پینک

بالا بودن ping time

مشکل بالا بودن پینگ

دلایل بالا رفتن پینگ

علت بالا رفتن ping

علت بالا بودن ping time

مشکل بالا رفتن ping

دلیل بالا رفتن ping علت بالا بودن پینگبالا بودن pingدلايل بالا رفتن پينگدلیل بالا بودن ping timeدلیل بالا بودن pingعلت پینگ بالاPING بالادلایل بالا رفتن ping timeمشکل پینگمشکل Ping بالاping بالا در شبکهدلیل بالا رفتن پینگبالا بودنtime در پینگ ورفع مشکل آنمشکل پینگ بالا در ایران

برچسب برای این موضوع