نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 6سپاس
  • 2 توسط vadood
  • 3 توسط vadood
  • 1 توسط vadood

موضوع: چگونه شبکه وایرلس رو در امن ترین حالت قرار بدم؟؟

نام حقيقي: mehrdad hajizadeh

عضو عادی
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    104
    سپاسگزاری کرده
    75

چگونه شبکه وایرلس رو در امن ترین حالت قرار بدم؟؟

با سلام
    دوستان روش های بسیاری برای امن کردن وایرلس وجود داره مثل
    Mac address Filtering
    Hide SSID
    و......
    قسمت بعدی مربوط میشه به رمز نگاری ..سوال بنده اینه که میشه در شبکه وایرلس فقط auth را بر مبنای Certificate قرار داد ولی رمز نگاری داده بین کلاینت و اکسس پوینت رو با یه رمز نگاری دیگر انجام داد از این جهت که سرعت و performance شبکه خیلی افت نداشته باشه....راه کار خاصی پیشنهاد میکنید برای امنیت بیشتر؟؟؟؟
    اگه ترافیک شبکه رو بر اساس certificate قرار بدم خیلی افت سرعت خواهیم داشت؟؟؟
    کدوم اکسس پوینت ها این قابلیت ها رو دارن؟؟؟
    چه پروتکل هایی را برای رمزنگاری ترافیک پیشنهاد میکنید؟؟؟
    دوستان منتظر تجربیات و نظراتتون هستم ..ممنون

موضوعات مشابه:

عضو عادی
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    104
    سپاسگزاری کرده
    75
    D:

نام حقيقي: ودود

عضو عادی شناسه تصویری vadood
    نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    نقل قول نوشته اصلی توسط richman نمایش پست ها
    Hide SSID
    روشی برای امن کردن نیست و جز ایجاد مشکل برای کلاینت هیچ امنیتی ایجاد نمی کند

قسمت بعدی مربوط میشه به رمز نگاری ..سوال بنده اینه که میشه در شبکه وایرلس فقط auth را بر مبنای Certificate قرار داد ولی رمز نگاری داده بین کلاینت و اکسس پوینت رو با یه رمز نگاری دیگر انجام داد از این جهت که سرعت و performance شبکه خیلی افت نداشته باشه....راه کار خاصی پیشنهاد میکنید برای امنیت بیشتر؟؟؟؟
    اگه ترافیک شبکه رو بر اساس certificate قرار بدم خیلی افت سرعت خواهیم داشت؟؟؟
    کدوم اکسس پوینت ها این قابلیت ها رو دارن؟؟؟
    به هر حال باید از یکی از روش های استاندارد authentication استفاده کنید،
    منظور شما را از قرار دادن ترافیک شبکه بر مبنای certificate نفهمیدم، بهتره یه نگاهی به الزامات 802.11i بندازین WPA2 Enterprise بخونین. اگه سوالی داشتن با توضیحات بیشتر مطرح کنین.

richman و Cyberlife سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    104
    سپاسگزاری کرده
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط vadood نمایش پست ها
    روشی برای امن کردن نیست و جز ایجاد مشکل برای کلاینت هیچ امنیتی ایجاد نمی کند

به هر حال باید از یکی از روش های استاندارد authentication استفاده کنید،
    منظور شما را از قرار دادن ترافیک شبکه بر مبنای certificate نفهمیدم، بهتره یه نگاهی به الزامات 802.11i بندازین WPA2 Enterprise بخونین. اگه سوالی داشتن با توضیحات بیشتر مطرح کنین.
    مرسی از جوابتون
    منظورم از بحث certificate این بود که یه CA server راه اندازی بشه و کانکت شدن کلاینت ها به اکسس پوینت بر اساس certificate باشه که بیشتر بررسی کردم و دیدم برای ایجاد یه auth امن بهتره از 802.1x استفاده بشه که یه RADIUS باید به آن معرفی کنیم....(اگه پیشنهادی برای radius دارید بگید لطفا)

برای بحث encryption داده های بین اکسس پوینت و کلاینت میخاستم از یه پروتکل امن تر از wpa2 استفاده کنم یه پروتکلی مثل TKIP یا AES استفاده کنم به نظر شما در سناریو 3 طبقه (هر طبقه یک اکسس پوینت) با 60 کاربر با این پروتکل ها سرعت شبکه کند نمیشه؟؟؟؟

چه اکسس پوینتی پیشنهاد میکنید؟؟؟
    ممنون

نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    مرسی از جوابتون
    منظورم از بحث certificate این بود که یه CA server راه اندازی بشه و کانکت شدن کلاینت ها به اکسس پوینت بر اساس certificate باشه که بیشتر بررسی کردم و دیدم برای ایجاد یه auth امن بهتره از 802.1x استفاده بشه که یه RADIUS باید به آن معرفی کنیم....(اگه پیشنهادی برای radius دارید بگید لطفا)

برای بحث encryption داده های بین اکسس پوینت و کلاینت میخاستم از یه پروتکل امن تر از wpa2 استفاده کنم یه پروتکلی مثل TKIP یا AES استفاده کنم به نظر شما در سناریو 3 طبقه (هر طبقه یک اکسس پوینت) با 60 کاربر با این پروتکل ها سرعت شبکه کند نمیشه؟؟؟؟

چه اکسس پوینتی پیشنهاد میکنید؟؟؟
    ممنون
    هر اکسس پوینتی که تاییدیه WPA2 Enterprise از WiFi داشته باشه خوبه، مثل سیسکو یا پراکسیم.
    توجه کنید که WPA2 متضمن استفاده از dot1x و TKIP یا AES و این که شما نوشتین امن تر از WPA2 درست نیست و باید کمی بیشتر مطالعه کنید.
    برای RADIUS در محیط های ویندوز بهترین گزینه IAS است (در ویندوز 2008 Nps)

و البته dot1x بدون certifictae نمیشه، اما نیازی به CA نیست و می شه self signed certificate استفاده کرد

richman، Cyberlife و Leon سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    104
    سپاسگزاری کرده
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط vadood نمایش پست ها
    هر اکسس پوینتی که تاییدیه WPA2 Enterprise از WiFi داشته باشه خوبه، مثل سیسکو یا پراکسیم.
    توجه کنید که WPA2 متضمن استفاده از dot1x و TKIP یا AES و این که شما نوشتین امن تر از WPA2 درست نیست و باید کمی بیشتر مطالعه کنید.
    برای RADIUS در محیط های ویندوز بهترین گزینه IAS است (در ویندوز 2008 Nps)

و البته dot1x بدون certifictae نمیشه، اما نیازی به CA نیست و می شه self signed certificate استفاده کرد

واقعا ممنون از جوابتون .....
    تنها یه سوال نا مفهووم دیگه باقی مونده...من 802.1x رو وقتی روی کلاینت در ویندوز 7 فعال میکنم نوع رمزنگاری رو فقط میتونم wep انتخاب کنم در صورتی که در داکیومنت خونده بودم که 802.1x رو میشه هم با wep و هم با wpa فعال کرد..

نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    Security Type را باید WPA2 انتخاب کنی نه dot1x

Cyberlife سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

tkip یا aes

AES یا TKIP

چگونه وایرلس

چگونه وایرلس را امن کنیم

پروتکل WPA2

امن ترین حالت وایرلس

tkip بهتره یا aes

چگونه شبکه وایرلس ایجاد کنیم؟

tkip aes بهترین پروتکل وایرلسچگونه رمزوایرلس فعال کنیمچگونه رمز وایرلس را هک کنیمaes بهتر است یا tkiptkip بهتر است یا aesرمز شبکه وایرلسaes خوبه یاtkipامن کردن وایرلسtkip پروتکلچگونه پسورد وایرلس را هک کنیموایرلس امنامن کردن شبکه وایرلسپروتکل های وایرلسچگونه شبکه وایرلس را امن کنیمبهترین نوع پسورد برای وایرلس wpaاموزش رمز وایرلس امن ترین

برچسب برای این موضوع