نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 18سپاس
  • 2 توسط mehdiiiii
  • 1 توسط aqfery
  • 2 توسط mehdiiiii
  • 1 توسط aqfery
  • 2 توسط Xtfine
  • 2 توسط taghikarim
  • 1 توسط mgholami
  • 1 توسط aqfery
  • 2 توسط Xtfine
  • 2 توسط mgholami
  • 1 توسط mehdiiiii
  • 1 توسط aqfery

موضوع: کند بودن برنامه مالی هنگام عوض کردن دوره یا گزارش گیری

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502

کند بودن برنامه مالی هنگام عوض کردن دوره یا گزارش گیری

دوستان محترم سلام.
    موردی هست که من در شرکت خودمون و شرکتهایی که بهشون سر میزنم برخورد کردم و میخواستم در مورد این قضیه ازتون به صورت فنی مشاوره بگیرم.
    مثلاً در شبکه ای که به صورت کابلی هست و سوییچ ها هم سوییچ ها خوب و مدیریتی هستن و سرور هم در صحت و سلامت هستش.
    کلاینتها هم صورت کابلی وصل هستن و سیستم ها آنتی ویروس لاینسنس دار تحت شبکه هست و خلاصه کسی هم فلشی نمیزنه و امنیت برقراره این دلیل کندی بعضی اوقات در کلاینت های مالی از چی می تونه باشه... فرض کنید 4 تا کاربر مالی هست... این کندی تو عوض کردن دوره یا گزارش گیری مشاهده میشه و این دیلی محسوس هست...

جاهای دیگه هم من خیلی می بینم که این قضیه رو به من میگن...
    میخواستم عواملی که در این کندی تاثیر گذار هست رو به من بگین و چه راهکارها و چه پیشنهاداتی دارین و تجربیات خودتون رو در این خصوص به من بگین تا اگر جایی بنده برای ترابلشوتینگ میرم و یکی از مشکلاتشون این هست بتونم از نظر فنی توجیه شون بکنم که اگر قرار باشه به خرید تجهیزات و... به هر حال متقاعد بشن...
    به طور مثال در سرور مالی شرکت ما استنس اسکویل برای زمینه های مختلف نصب هست و یعنی اینکه چند سرویس مالی از شرکتهای مختلف همزمان دارن سرویس میدن مثلن سه تا... این تاثیری نداره؟!

به نظرتون اینها باید جدا باشن...
    از این سه تا دو تاش دیتابیسش اسکویل هست و یکیش دیتابیسش توی یک فولدر که از اونجا خونده و نوشته میشه...

ممنون میشم بتونم ازا طلاعات و دانش فنی تون تو این زمینه استفاده کنم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهدی هلاکویی

عضو عادی
    نوشته
    502
    سپاسگزاری شده
    231
    سپاسگزاری کرده
    130
    - تو بازه هایی که احساس کندی میکنید resource usage سرور رو نگاه کنید معمولا cpu اکی هست ولی ممکنه استفاده از رم یهو خیلی تغییر کنه و بره رو پیک. من این مشکل رو داشتم با اختصاص رم اضافی حل شد.
    - یه دلیل دیگم میتونه اسکن آنتی ویروس باشه ببین اسکن نکنه تو ساعت اداری .

barbyboy و aqfery سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    متشکرم. از بند ویت شبکه نیستش؟ یعنی کلاینتها به هر حال همزمان وصل هستن و برنامه اجرا هست و بار ترافیک شبکه زیادی روی سرور میاد ها؟! ربطی به اینها نداره؟!
    میدونم برای گزارش گیری مالی که باز زمانی ش بالاس یک تایمی دیلی طبیعی هست تا به هر صورت بره دیتاها رو بخونه و بیاره یک تایمی طول میکشه اما بعضی اوقات می بینم که بنده خداها دارن راست میگن و واقعن اذیت کننده است... اون گزارشی هم که میخوان از سیستم مالی بگیرن زیاد سنگین هم نبوده...

barbyboy سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    502
    سپاسگزاری شده
    231
    سپاسگزاری کرده
    130
    -پردارش طرف سرور داره انجام میشه ، بار روی اونه مقدار دیتایی که رد و بدل میشه معمولا حتی با چند کاربر همزمان اونقدی نباید بشه که احساس کندی کنید مگه اینکه بغیر از نرم افزار مالی و این سرور ، کندی رو جاهای دیگه هم حس کنید که با توضیحی که دادید از شبکه ، بعید میدونم.
    - لاگ فایل های sql رو نگا کن مشکلی نباشه یا حجمش زیاد نشده باشه، شیرینک کن.
    - در ضمن جدا از بحث مدیریتیش و بک آپ و ... من ترجیح میدم بعضی نرم افزار ها مثل همین مالی و اتوماسیون جدا باشن. نرم افزار+ database رو یه سرور جدا باهم.

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    خیلی ممنونم از شما.
    اتوماسیون و پورتال تو یک سرور جدا هستن.
    تو این سرور تنها سرویس های مربوط به مالی هستش.
    متشکرم.
    بهینه سازی هایی که به نظرتون میرسه چیه؟!

نام حقيقي: علی حقیقی

خواننده
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    54
    سلام.ابتدا مطمئن شوید که روی سرور و به صورت تک سیستم چقدر زمان میبره تا اجرا بشه. دوم اینکه یک نرم افزار Free Ram برای بهینه کردن رم سرور نصب کنید. سوم اینکه توی SQL جایی وجود داره که میتونید مدت زمان اجرای هر پروسیجر را ببینید و با تغییر دستورات مدت اجرای اون را بهینه کنید با اینکار مطمئن باشید که مشکلتون حل میشه.تخصص من SQL نیست ( اصلا من تو هیچی تخصص ندارم) ولی از یه استاد برنامه نویس همچین کاری توی ذهنم هست که مشکل شرکت ما (مشابه مورد شما) رو با 50 کاربر همزمان حل کرد.

نام حقيقي: کریمی

عضو عادی شناسه تصویری taghikarim
    نوشته
    569
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    658
    دوست عزیز بنده هم مدیر آی تی چندتا شرکت هستم و همه هم از سیستم های مالی استفاده میکنند.
    اکثر قریب به اتفاق این مشکل رو دارند بعضی بیشتر بعضی کمتر .
    پارامترهایی که تاثیر مستقیم روی سرعت گزارش و کارکرد کلاینتها دارد به نظر بنده :
    اول سرور و منابع اون هست. ( مثلا یک شرکت یک سرور رم 128 گیگ و 2 تا سی پی یو سری E5-2600 و کارت شبکه 10 گیگ و ... داشته باشه اما هاردش 4500 دور باشه پشیزی نمیارزه)
    مورد بعدی اگر از مجازی سازی استفاده میکنید کامپتیبلیتی سرویس ها و سیستم عامل با مجازی ساز هست.(مثلا الستیکس با همه مجازی سازها کار میکنه اما با VBox از همه کامپتیبلتر هست)
    مورد بعد سیستم عاملی هست که نرم افزارتان روی اون هست.(یکی از دلایل پردازش طولانی اطلاعات داشتن چندین دیتابیس فعال روی یک سیستم عامل هست.)
    مورد بعدی خود نرم افزار مالی هست (بعضی شرکتها برنامه ای را از پایه برای شبکه مینویسند ولی هستند برنامه هایی که اول تک کلاینتی هستند و بعدا به شبکه تغییر داده شده اند.)
    خود نرم افزار و تیم برنامه نویسی در صورتی که حرفه ای باشند میتوانند به هر صورتی که نیاز باشد نرم افزار را منعطف کنند.چطور ؟
    به این صورت که به طور مثال شما از برنامه یک گزارش از بده کاران شرکت تهیه میکنید.در این درخواست نیاز نیست برنامه گردش مالی اشخاص را هم پروسس کند و فقط مانده آخر را نشان دهد.و...
    موارد از این قبیل بسیار هست که باید بسته به شرکت و نرم افزار مالی و پارامترهای دیگر که توضیحش از حوصله دوستان خارج هست باید مورد برسی قرار بگیرد.

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    اصلا به اين ارتباطي نداره كه شما چند تا ديتا بيس روي سرور داشته باشيد دارم جايي رو كه 6 تا ديتابيس حسابداري دارن روي يه سرور ولي نارضايتي نيست حتي تو يه جا ما برنامه همكاران سيستم رو سرور دفتر مركزي داريم ولي بچه ها از شعبه هاي ديگه اطلاعات وارد ميكنن
    بگذريم ميشه بگيد اسم نرم افزار ماليتون چيه؟؟
    مقدار منابع مصرفي سرور رو زمان استفاده كاربراتون مانيتور كرديد؟؟
    خود شبكه رو چي توي اون موقع ؟؟؟

aqfery سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    من متوجه شدم که دیتابیس در یک هارد اکسترنال تحت شبکه است که اسکویل نیست و اون هارد سیگیت nas هستش... و خود سرور تو اتاق سروره که صرفن لاینس و سورس اصلی و نسخه سرور اونجاس و دیتابیس ها رو تعریف کردن که بره تو اون هارده که تحت شبکه است و عرض کردم که سیگیت nas هستش...

به نظرتون اگه دیتابیس در خود سرور باشه دیلی کمتر نمیشه؟

نام حقيقي: علی حقیقی

خواننده
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    54
    نقل قول نوشته اصلی توسط aqfery نمایش پست ها
    من متوجه شدم که دیتابیس در یک هارد اکسترنال تحت شبکه است
    شاید فایل های mdf&ldf داخل سرور اصلی هستن و بک آپ هایی که میگیره رو روی هارد اکسترنال میریزه.
    اگر اینطور باشه که شما گفتین کار اشتباهی کردن.

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    نه اشتباه نيست شايد دليل خاصي دارن از اين كار مثلا FT يا balancing ببينيد دليل كار چيه

عضو عادی
    نوشته
    502
    سپاسگزاری شده
    231
    سپاسگزاری کرده
    130
    NAS seagate با توجه دور هاردش من ته تهش برا فایل شرینگ کار میکردم اگه مجبور بودم الان QNAP دارم با هارد سروری و شبکه خوب فقط برا بک آپ و کارای دیگه ازش استفاده میکنم. اگه مجبور نیستید که فکر نمیکنم باشید حتما یه تغییری بدید .

نام حقيقي: احسان

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    سلام
    با ورالی که شما فرمدید باتل نک سمت رسانه ذخیره سازی شماست که خوندن و نوشتن از سطح اون انجام میشه . DBMS فرمودید MS SQL نیست . پس چیه؟ اوراکل؟ یا یه چیز فاجعه مثل اکسس !!؟
    به هر روی شما نحوه خوندن و نوشتن، فضا جهت سواپ شدن پیج ها در رم و ... رو در نظر بگیرید. زیرساخت مگر در قطعی و کراس تاک و .... مشکلی نداره و باتل نک سناریو شما نیست حداقل.

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    شاید درست نباشه اینجا در موردش صحبت کنیم. اما دوستان پرسیدن هدف از این کار چیه که میان دیتابیس رو یک هارد یا سروری نامعلوم تعریف میکنن خب تقریبن به جرات میتونم بگم همه شرکتها مالی شون چند دفتره است و به دلایلی که خودشون میدونن بعضی از دفاتر رو...

پس من متوجه شدم از صحبت دوستان که این کار به خودی خود باعث دیلی میشه...

من به فایلهای دیتابیس که در یک فولدری جمع شدن و نرم افزار مالی از تو اون فولدر رید و رایت داره فرمت فایلها dbf هستش... اکسس و اینا نیست

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع