صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 25

موضوع: بهترین sql server برای هلو شبکه

نام حقيقي: M.Moradi

عضو عادی . شناسه تصویری mozafar_sa
    نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87

Icon14 بهترین sql server برای هلو شبکه

سلام
    شرکتی رو مجهز به شبکه کردیم برای حسابداری تحت شبکه هلو 8 کاربره

روی سرور کدوم نسخه SQL Server رو نصب کنم برای سرعت بیشتر که با ویندوز XP همخونی داشته باشه ؟

الان نسخه پرسونال 2000 نصبه
    خوب بود روزای اول تا نزدیک برج 8 که شد روز به روز سرعت و لود شدن و گزارشات کمتر میشد
    این آخر سالی بخاطر حجم زیاد فاکتورها سرعتش خیلی کند شده بود توی شبکه
    روزای آخر اسفند تقریبا 45 ثانیه زمان میبردتا هلو ران بشه و ثبت و گزارش گیری زمان زیادی میبرد
    حدودا 25000 تا فاکتور ثبت شده ار اول تا آخر سال 91
    اومدیم حسابها رو هم بستیم
    اما باز هم دیر ران میشه
    البته میدونم هلو کلا خودش سنگینه و قر و فر زیاد داره
    اما حتی خود سرور هم دیر میاد بالا و کلاینها با سرور توی سرعت فرق آن چندانی ندارند (پس از نظر شبکه مشکل نداریم)
    اس کیو ال 2008 روی ویندوز ایکس پی نصب میشه ؟
    اگر نصب میشه 2000 بهتره یا 2008

اگر قرار شد سرور رو Seven کنیم کدوم SQL رو نصب کنیم؟ میشه سرور SEVEN باشه کلاینتها XP ??
    لطفا دوستانی که تجربه کار با هلوی شبکه رو داشته اند راهنمایی کنند
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    این سوال رو بهتره از کارشناس‌های خود شرکت هلو بپرسی

ورژن سیکیول اونقدر توی کار شما تاثیرگذار نخواهد بود
    باید سرور رو قوی کنی

با توجه به اطلاعات و دیتابیسی که داری، برو از خودشون سوال کن که Best Practice رو بهت بدن

exxtreme سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: حمزه

خواننده شناسه تصویری Gold_
    نوشته
    475
    سپاسگزاری شده
    188
    سپاسگزاری کرده
    128
    به نظر من بهترین نسخه و استیبل ترین نسخه ، همون نسخه 2008 هست.
    البته با صحبت با کارشناسان شرکت طرفه نگار بهترین راه حل رو بهتون میدم.
    نحوه سوال کردنت یاده یه آگهی روزنامه افتادم که نوشته بود : به یه همکار خانم ترجیحا هلو نیازمندیم!!!.

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    من خودم ورژن 2008 r2 رو نصب کردم خیلی هم خوب داره جواب میده ، البته یه چیزی هم هست اینکه پروسه sqlserver.exe بعد از مدتی مقدرا زیادی فضای رم رو اشغال میکنه که نیاز داره یک بار ریاستارت کنی سیستم رو ، از این غافل نشو چون در حالت معمولی پروسه من همش 350 مگ رو اشغال میکنه اما بعد از چند روز کاری میبینم 2 گیگ رم رو گرفته ، حالا نمیدونم آیا واقعا مشکل داره یا کلا اینجوریه ،
    en_sql_server_2008_r2_standard_x86_x64_ia64_dvd_52 1546.iso
    همین اسمی که من نوشتم رو توی torrent جستجو کن و دانلود کن ، برای من مثل ساعت داره کار میکنه ، البته سیستم هم رم 8 ، سی پس یو corei7 و ویندوز سون 64 بیتی .
    تا الان از نظر سرعت هیچ مشکلی نداشتم ،

- - - Updated - - -

یه چیزی هم اضافه کنم ، یکی از کارشناسای هلو از دوستان منه ، خودش خیلی از sql سر در میاره اما بهم گفت بقیه کارشناس هاشون چون از ورژن های دیگه سر در نیمارن هرچی ازشون بپرسی میگن 2000 پرسونال نصب کن.
    البته خودم تجربه کردم ، زنگ زدم میگم آقا من روی sql 2008 خطایی مشکل در برقراری ارتباط با sql server میگیرم ، بهم گفت 2000 پرسونال نصب کن. خلاصه با کلی دنگ و فنگ خودم حلش کردم ( مشکل از فایروال ها بود )

نام حقيقي: امیر احمدی

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    الان نسخه پرسونال 2000 نصبه
    خوب بود روزای اول تا نزدیک برج 8 که شد روز به روز سرعت و لود شدن و گزارشات کمتر میشد
    این آخر سالی بخاطر حجم زیاد فاکتورها سرعتش خیلی کند شده بود توی شبکه
    روزای آخر اسفند تقریبا 45 ثانیه زمان میبردتا هلو ران بشه و ثبت و گزارش گیری زمان زیادی میبرد
    حدودا 25000 تا فاکتور ثبت شده ار اول تا آخر سال 91
    اومدیم حسابها رو هم بستیم
    اما باز هم دیر ران میشه
    البته میدونم هلو کلا خودش سنگینه و قر و فر زیاد داره
    فکر کنم این مشکل همه برنامه های حسابداریه و برمیگرده به طراحی دیتابیس سی کوال سرور من هم همین مشکل رو در با هلو و هم با پارسیان داشتم و اقلام پرفروشی که در فاکتورهای روزانه به دفعات تکرار میشد مثلا طرف 1000 فاکتور در روز فروش داره و در همین فاکتور ماست تکرار میشه یعنی فروش 1000 سطل ماست روزانه . ظرف مدت 1 ماه دسترسی به رکورد این محصول اونقدر کند میشه که 15 ثانیه بعد از جستجو دستی و یا خواندن بارکد اطلاعات مربوط به این کالا ظاهر میشه . البته منظور من زیر سوال بردن نرم افزار پایگاه داده بزرگ و معتبری چون Microsoft SQL Server نیست بلکه این مشکل رو در طراحی ضعیف دیتابیس برنامه می بینم چون من در شرایط مشابه بانک هایی رو دیدم که 10 گیگابایت حجم دارن و بخوبی از پس تراکنش های روزانه بر میان ولی این نرم افزارهای حسابداری ایرانی در بانک های اطلاعاتی 200 مگابایت هم موندن !!! حتی چند بار با شرکتشون تماس گرفتم و ایمیل زدم و .... اما دریغ از یک پاسخ درست و حسابی منم مجبور شدم پیش کارفرما تقصیر رو بندازم گردن سیستم و کاربران و نرم افزار و.....

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    شک نکنید که قوی ترین نرم افزار های ایرانی هم ذره ای برنامه نویسی و طراحی بانک اصولی درشون نیست و إلا به جرات میشه گفت درحال حاضر قوی ترین نرم افزار مدیریت دیتابیس mssql هست

نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87
    مرسی از همه دوستان گلم
    هلو نرم افزار خوب و کاملیه
    اما درد سرش زیاده
    و کندی اون بخاطر اینکه از همون برنامه نویسی قدیمی دار استفاده میکنن و هیچ تغییری توی شاید 8 سال گذشته در هسته این نرم افزار نبوده و فقط پلاگین و دیزاینش رو عوض میکنند
    من امروز از ساعت 12 اونجا بود تا 10 شب ! نتونستم راش بندازم
    البته تجربه من کم بود
    نمیدونم چطور اس کیو ال سرور رو به هلو و یا بلعکس معرفی کنم که با هم مچ بشن
    تا یه جاهاییش رفتم اسم هلو و بک آپ هاش اومد توی اس کیو ال اما نرم افزار ران نشد
    نامردها توی سی دی خودش برای سرور نیومدن یه sql بزارن
    اونی که توی سی دیش هست mysql دسکتاپ انجینه که به هیچ دردی نمیخوره
    880 هزار تومان هم پول گرفته
    طرف میگه یه نرم افزار بی درد سر معرفی کن هر چی هم باشه پول میدم فقط راحت باشه
    بهش گفتم هلو با این همه بدی هاش از همه بهتر و جامع تر و بی نقص تره (در صورت نصب صحیح)
    پیشتیبانیش هم که کشکه

نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها

یه چیزی هم اضافه کنم ، یکی از کارشناسای هلو از دوستان منه ، خودش خیلی از sql سر در میاره اما بهم گفت بقیه کارشناس هاشون چون از ورژن های دیگه سر در نیمارن هرچی ازشون بپرسی میگن 2000 پرسونال نصب کن.
    البته خودم تجربه کردم ، زنگ زدم میگم آقا من روی sql 2008 خطایی مشکل در برقراری ارتباط با sql server میگیرم ، بهم گفت 2000 پرسونال نصب کن. خلاصه با کلی دنگ و فنگ خودم حلش کردم ( مشکل از فایروال ها بود )
    سلام
    ببین توی منیجر sql تونستم بانک هلو بهش معرفی کنم و خودش بانک و سال مالی رو نشون میده و همه چی حله اما بازم برنامه ران نمیشه
    چیکارش کنم ؟

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    ببین هر نرم افزار دیگه ای هم بگیری تا وقتی نتونی sql server رو نصب و اجرا کنی مشکلت پا برجاست ،
    خب این کارهایی که میگم رو بکن ،
    sql server management studio رو باز کن ، به localhost لاگین کن ،
    بعد از منوی سمت چپ روی گزینه database کلیک راست کن و بعد گزینه attach database رو انتخاب کن و آدرس دیتا بیس رو بهش بده ،
    بعد توی هلو برو به فولدری که هلو نصب هست و یه فایل به اسم setup.exe داره اون رو باز کن
    بعد اطلاعات بانک اطلاعاتی رو وارد کن ، اسم بانک ، آدرس سرور ، نام کاربر ( که معمولا sa هست ) پسورد هم که اگر ست نکردی خالی بذار و آدرس قفل شبکه
    بعد گزینه تست ارتباط رو بزن
    اگر همه چیز اوکی بود save کن
    اگر مشکلی داری بگو مشکلت چیه یا کد خطا رو بگو تا بهت بگم چی کار کنی

- - - Updated - - -

البته اضافه کنم واقعا نمیشه این همه خلاقیت و برنامه نویسی رو با یه جمله زیر سوال برد ، شرکت طرفه نگار یکی از بزرکترین شرکت های نرم افزاری ایران هست و علاوه بر متخصصین داخلی از متخصصین خارجی و برزیلی هم کمک میگیره ، اشکالاتی توی نرم افزارهاشون بده که در نسخه های جدید خیلی رفع شده و اینکه الان بیایم و به راحتی بگیم هنوز بعد از 8 سال هیچ تغییری در هسته نرم افزار نکرده یه خورده بی انصافی هست.
    راستش نمیدونم مشکل از چیه ، اما واقعا من این چند جایی که هلو نصب کردم ، مخصوصا نسخه شبکه که خودم هم دارم کندی سرعت نداشتم ، گاهی نرم افزار ارورهای عجیب و غریب میده اما واقعا سرعتم کند نبوده ، چه اینکه همین الان هم برای حسابداری شخصی خودم توی خونه دارم استافده میکنم و تازه ارتباطم با بانک اطلاعاتی روی بستر وایرلس هست.
    در مجموع برای کارهای روتین و فروش و حسابداری نرم افزار خیلی خوبی هست اما در مورد شرکت های بزرگ و گزارش گیری های متنوع اصلا به پای برنامه ای مثل شایگان نمیرسه ،

mozafar_sa و aqfery سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    634
    سپاسگزاری شده
    438
    سپاسگزاری کرده
    87
    سلام
    نمیگم بده هلو
    فقط بد نصبه لامصب
    اگر گیر داد دیگه تمومه
    بلاخره راش انداختم
    فقط 2 ساعت گیر خطای 31 بودم - فایل رو کپی میکردم اما باز هم .....
    خلاصه حل شد
    ببین با اینکه حساب ها رو بسته ایم اما از زمان استارت تا بالا اومدن کامل نرم فزار 50 ثانیه زمان میبره
    الان سرور یک لبتاب ایسر با رم 4 و سی پی یو 540 آی تری و اتر 1000 هست
    قبلا سرور یک لبتاب سونی سلرون 2.4 با رم 512 و ات 100 بود با الان هیچ فرقی نداشت

حلا سرور رو 1000 کردیم تا کم کم شبکه رو هم 1000 کنیم
    2 تا فروشگاه و یک انبار که توی انبار مدیریت هستش و از اونجا همه چیز چک میشه و تمام دوربینهای فروشگاه رو از انبار میبین و بچه های فروشگاه هم دوربینهای انبار رو میبین که جنس چی هست و چی نیست و با اون طرفی که کار داره به نزدیک ترین تلفنش که باز هم ویپ هست زنگ بزنه !
    همه اینا یکساله با 2 تا نانو ام5 ناقابل داره جابجا میشه
    موقعیت دقیق به صورت مثلث هست (البته فروشگاه دوم هنوز افتتاح نشده فعلا فقط 1 فروشگاه و انباره) یه مثلث که طول هر خطش 300 متره

فاصله کمه حدود 200 متر
    دید هم ای بدک نیست
    اما قراره دکل بزنیم که برای فروشگاه دوم هم مشکلی پیش نیاد
    یه رادیو خوب توی این فاصله که اترش بالا تر از 100 باشه چیه ؟
    فکر کنم میکروتیک با اتر 450 داره نه ؟

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    سلام مظفر جان. یه چیزی ازت بپرسم؟ خب فرض کن من یه رادیو بهت معرفی کردم که سرعت اترنت 1000 بهت داد بعدش به چه کارت میاد؟ شما خیلی خوب بتونی لینک بگیری سرعت 100 مگابیت بگیری ، تازه گفتم خیلی خوب بگیری، پس در هر صورت فرقی نداره ، راستش توی این مدت هم من رادیویی ندیدم که سرعت بالاتر از 100 داشته باشه ، اگر واقعا انقدر برات مهمه از 2 تا لینک استفاده کن.

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    خب فرض کن من یه رادیو بهت معرفی کردم که سرعت اترنت 1000 بهت داد بعدش به چه کارت میاد؟ شما خیلی خوب بتونی لینک بگیری سرعت 100 مگابیت بگیری ، تازه گفتم خیلی خوب بگیری، پس در هر صورت فرقی نداره ، راستش توی این مدت هم من رادیویی ندیدم که سرعت بالاتر از 100 داشته باشه ، اگر واقعا انقدر برات مهمه از 2 تا لینک استفاده کن.
    منظورتون از 2 تا لینک چیه ؟ شما اگر در یک طرف یک رایو میکروتیک بذارین در طرف مقابل هم نیاز به همین نوع رادیو داره ؟ چون من میکروتیک قیمت گرفتم هیچ کدوم از 500 هزار کمتر نبود یعنی من باید برای دو طرف لینک یک جفت میکروتیک بخرم یا یک میکروتیک کفایت میکنه و در طرف دیگر یک اکسس پوینت . آنتن کافیه ؟

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    یعنی شما میتونی دقیقا 4 تا رادیو مثل نانو استیشن بذاری و 2 تا لینک درست کنی و هر کردوم به کار خاصی اختصاص بدی یا ترافیکشون رو بیاری روی هم
    البته با استفاده از برد 433 میکروتیک هم شما میتونی هر طرف یه برد ، 2 تا کارت شبکه ، 2 آنتن بذاری و لینکت رو بر قرار کنی. 3 تا خروجی شبکه هم میده برای اینکه بتونی کابلشون هم جداگانه بیاری توی شبکه ات. اینجوری پهنای باندت 2 برابر میشه

عضو عادی
    نوشته
    955
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    292
    یعنی شما میتونی دقیقا 4 تا رادیو مثل نانو استیشن بذاری و 2 تا لینک درست کنی و هر کردوم به کار خاصی اختصاص بدی یا ترافیکشون رو بیاری روی هم
    البته با استفاده از برد 433 میکروتیک هم شما میتونی هر طرف یه برد ، 2 تا کارت شبکه ، 2 آنتن بذاری و لینکت رو بر قرار کنی. 3 تا خروجی شبکه هم میده برای اینکه بتونی کابلشون هم جداگانه بیاری توی شبکه ات. اینجوری پهنای باندت 2 برابر میشه
    ممنون دوست عزیز با این سناریو که شما ذکر کردین میتونید به صورت جزئی قیمت این سخت افزارها رو بگین تا من برآورد قیمت کنم برای مدیرم

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    اگر همش رو نانو بزنی میشه 4 تا نانو که به قراری هر نانو 300 تا 350 در مجموع 1200 تا 1450
    اگر هم میکروتیک بزنی 2 تا برد میخواد به قرار هر برد 250 میکنه 500
    4 تا کارت شبکه وایرلس به قرار هر کارت 250 میشه 1 میلیون
    4 تا پیگ تیل ( pig tale ) لازم داری به قرار 30 میشه 120
    4 تا آنتن میخوای به قرار هر انتن حداقل 200 میکنه 800
    2 تا منبع تغذیه میخوای به قرار هر منبع 40 میکنه 80
    2 تا باکس میخوای به قرار هر باکس 75 میکنه 150
    حالا یه جمع بزن برای لینک میکروتیک ببین چقدر میشه
    ( البته اگر فاصله ات کمه به نظر من از همون نانو استفاده کن ، بهترین کیفیت ارتباطی رو بهت میده و بدون دردسر هم کانفیگ میشه . حالا فاصله ات چقدره )

Amir 2010a سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

sql server هلو

نصب سیستم هلو شبکه

نصب هلو شبکه

sql نرم افزار سپیدز

دانلود sql نرم افزار هلو

مشکل sql server در نرم افزار هلو

رفع خطای 31 نرم افزار هلو

sql برای برنامه هلو

نصب sql هلو