نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 6سپاس
  • 4 توسط Hakimi
  • 2 توسط Hakimi

موضوع: برنامه برای ایجاد و مدیریت فرایند های سازمان

نام حقيقي: Ehsan Alimohamadi

عضو عادی شناسه تصویری alimohamadi
    نوشته
    436
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    79
    نوشته های وبلاگ
    13

Icon13 برنامه برای ایجاد و مدیریت فرایند های سازمان

با سلام خدمت تمامی دوستان

من تو شرکت میخواستم اگه بشه یکسری از فرایندها رو مکانیزه و برای اون یکسری چرخه کار تعریف کنم.برای مثال فرایند خرید کالا رو مکانیزه کنم و بصورت یک نرم افزار تحت وب روی شبکه ام پابلیش کنم و برای اون یکسری حق دسترسی تعریف کنم و ...

تا اونجایی که از دوستان پرس و جو کردم پیشنهاد دادن من از یکسری از ابزارهای ERP Open Source استفاده کنم. حالا از دوستان اگه کسی توی این زمینه کار کرده و تجربه ای داره ممنون میشم در اختیار ما هم قرار بده ویا اگه نرم افزاری هم توی این زمینه وجود داره معرفی کنه

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    نرم افزارهای Open Source وجود دارند ولی نباید انتظار داشته باشید که ابزارهای ساده و راحتی باشند.
    برای نمونه می توان به ابزار ProcessMaker اشاره کرد:
    Open Source Workflow & Business Process Management (BPM) Software
    این نرم افزار به شما امکان تعریف یک فرایند و مسیر چرخه کار و تعیین فرم های ورود اطلاعات در هر مرحله را فراهم می آورد.
    در هر مرحله از فرایند می توان Activity های مختلفی تعریف کرد و با تعیین شرایط و قواعد مختلف، مسیرهای مختلفی برای فرایند مشخص کرد.

بزرگترین مزیت آن، تحت وب بودن کامل آن است، تا آنجا که حتی ابزار تعریف فرایند آن به صورت Visual هم کاملا تحت وب است.
    دیگر مزیت عمده این سیستم، Open Source بودن است که امکان ویرایش و اعمال تغییرات را فراهم می آورد.

بزرگترین ضعف آن، نداشتن ابزار مناسب گزارش گیری است.

اگر به دنبال ERP هستید (که پیشنهاد می کنم نباشید) می توانید به سراغ ابزاری به نام OpenBravo بروید.
    سیستم نرم افزاری OpenBravo سیستمی OpenSource است که با کمی چشم پوشی و ساده گیری می تواند به عنوان ERP مورد استفاده قرار گیرد.
    امکانات خوبی دارد و امکان عملکرد یکپارچه با دیگر سیستم های اطلاعاتی را هم می توان در آن فراهم کرد.
    Openbravo : web-based ERP (Enterprise Resource Planning) solution for SMB. Openbravo ERP

SADEGH65، th95، alimohamadi و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    جناب حکیمی این ابزارها به گونه ای و در حدی هستند که بتوان با آنها یک اتوماسیون اداری ساده برای گردش نامه ها و داشتن یک بانک کوچک مستندات و چرخش برخی فرمها استفاده کرد و پول های میلیونی برای خرید نرم افزارهای اتوماسیون اداری نداد ؟

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    هم بله و هم نه.
    این نوع ابزارها، بسته های نرم افزاری ساده ای نیستند که بتوان به همین صورتی که هستند از آنها استفاده کرد. ابزارهایی هستند که نیاز به Development دارند تا بتوانند در محیط عملیاتی مورد استفاده قرار گیرند و Development آن ها نیاز به دانش عمیق و تجربه بسیار دارد که هزینه آن شاید بسیار بیشتر از تهیه یک نرم افزار آماده بشود. به آن باید هزینه های تست و رفع ایراد و پشتیبانی را هم اضافه کرد.
    جدا از این، مسئولیت درست کار کردن این چنین سیستمی که فرایند های سازمانی را می خواهد پشتیبانی کند و بخش هایی از کسب و کار سازمان را به خود وابسته خواهد کرد را چه کسی می خواهد بر عهده بگیرد؟ یک کارشناس در سازمان؟ یا یک تیم حرفه ای برنامه نویسی در قالب یک شرکت بیرونی؟ این موضوع جای بحث فراوان دارد و در حقیقت جدال بین Outsourcing و In-housing است که باید با بررسی همه جوانب و مقایسه هزینه و فایده تصمیم گیری شود.

به طور کلی می گویم. باید ببینیم دقیقا به دنبال چه چیزی هستیم و نیازمان چیست. اگر صرفا به دنبال یک سیستم مشخص و تعریف شده هستیم احتمالا بهترین و اقتصادی ترین راه حل، انتخاب از بین بسته های نرم افزاری آماده در بازار است. ولی اگر نیازی خاص داریم که در بسته های نرم افزاری موجود در بازار نمی توان یافت و شرایط برای برون سپاری فراهم نیست و برای سازمان توجیه اقتصادی نیز وجود دارد، می توان در سازمان تیمی حرفه ای برای طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی سیستم های اطلاعاتی ایجاد کرد و سپس آن تیم می تواند تصمیم بگیرد که برای شروع کار از چهارچوب های آماده استفاده کند و یا از ابتدا شروع به ساختن بنا کند.

th95 و zzzzesht سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

process maker نرم افزار

processmaker چیست

نرم افزار processmaker

مدیریت فرایندهای سازمان

بررسی نرم افزار process maker

process maker چیست

processmaker چیست؟سورس نرم افزار مدیریت فرآیندهای کسب و کارفرايند مديريت در سازماننرم افزارهای open sourceدرerpمدیریت فرآیندتعريف ProcessMakerشرکت مدیریت فرآیندمدیریت فرآیندها sourceسورس نرم افزارBPMSفرایند خرید کالاprocessmaker چيستprocess makerمديريت فرآيند هاي سازمانفرایند مدیریتی سازماننرم افزار های اپن سورس erp مديريت فرآيندهاي سازمانينرم افزار تحت وب گردش کار اداره open sourceنقاط قوت نرم افزارprocess makerنحوه عملکرد process maker

برچسب برای این موضوع