نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط mak8561
  • 1 توسط mak8561

موضوع: راه اندازی SFB2015 با دو دامین متفاوت (داخلی و خارجی)

نام حقيقي: hamidreza

عضو عادی شناسه تصویری hamichi3f
    نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    19

راه اندازی SFB2015 با دو دامین متفاوت (داخلی و خارجی)

به نام خدا
    دوستان عزیز سلام. خیلی لطف می کنید اگه به سوالات ذیل پاسخ بدید.
    من به تازگی سعی کردم سرور Skype for business رو انلاین کنم یعنی علاوه بر شبکه داخلی از اینترنت هم قابل استفاده بشه.
    مستندات و فیلم های آموزشی زیادی رو مطالعه کردم ولی متاسفانه تمام منابع من راه اندازی توسط یک دامنه بوده .
    ولی سناریو من اینطور هست که فرضاً شبکه داخلی من دامنه test.local هست و دامنه خارجی test.com .
    - آیا در هنگام ساخت توپولوژی برای مشخص کردن sip domain باید دو تا دامنه را وارد کنم؟ کدومش اصلی و کدومش ثانویه باشه؟
    - بروی تنظیمات Edge server مثلا برای dns suffix کامیپور Edge باید دامنه داخلی رو وارد کنم یا دامنه خارجی یعنی FQDN سرور Edge چه باید باشه ؟ edge.test.local یا edge.test.com
    - سناریو من برای راه اندازی سرور Edge استفاده از یک FQDN آدرس و یک Public IP هستش و این آی پی هم به صورت NAT هست . چه پورت هایی را باید به سمت کارت شبکه اکسترنال سرور edge باید فوروارد کنم؟
    - من برای فایروال از کریو کنترل استفاده می کنم، آیا می تونم از همون بعنوان Reverse Proxy استفاده کنم؟ اصلا Reverse Proxy برای چی باید استفاده کنم؟ منظورم اینه که آیا همون پورت فوروارد کارم رو راه نمی اندازه؟ (درضمن می خوام از قابلیت Mobility هم استفاده کنم)
    - و آخر اینکه رکوردهای Public DNS Server باید چه باشه. من فعلا دو تا رکورد sip.test.com و sip._tls.test.com رو ساختم.

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محسن کمره ای

عضو عادی
    نوشته
    30
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    0
    - در هنگام ایجاد توپولوژی دامین اصلی را test.local انتخاب کنید و در مراحل جلوتر ویزارد ایجاد توپولوژی Additional SIP Domain را test.com انتخاب کنید.

- اسم سرور Edge به شکل
    edge.test.local باشد.

- پورت های لازم جهت Edge تو لینک زیر هست: https://technet.microsoft.com/en-us/.../mt346416.aspx

- وظیفه reverse Proxy پابلیش کردن سایت های خارجی سرور Skype بر روی اینترنت هست. با هر روشی که بتونید این کار رو انجام بدید اکی هست. اگر تو نت بگردید برای فایروال ها و UTM های مختلف راهنما هست. کریو هم بخشی برای پابلیش کردن وب سرور داره. به احتمال زیاد باید بتونید با اون سایت های خارجی Skype رو پابلیش کنید.

- رکوردهای DNS خارجی:

skypeproxy.test.com که اشاره به سرور Reverse Proxy داره
    lyncdiscover.test.com که اشاره به سرور Reverse Proxy داره
    meet.test.com که اشاره به سرور Reverse Proxy داره
    dialin.test.com که اشاره به سرور Reverse Proxy داره

skypeedge.test.com که اشاره به سرور Edge داره.
    sip.test.com که اشاره به سرور Edge داره

اونهایی رو که بولد کردم باید دقیقا به همین شکل باشه. بقیه رو توی تعریف توپولوژی تعریف کنید.

hamichi3f سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    19
    آقا محسن خیلی ممنون بابت پاسخ کاملتون
    من این تنظیمات رو انجام دادم. الان وقتی روی لینک کلاینت لاگین می کنم یوزر رو که می زنم بعد ازم پسورد رو می خواد ، بعد از وارد کردن پسورد بهم پیغام ذیل رو میده
    You didnt signed in. It might be your sign-in address or logon cerdentials , so try agai

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط hamichi3f نمایش پست ها
    آقا محسن خیلی ممنون بابت پاسخ کاملتون
    من این تنظیمات رو انجام دادم. الان وقتی روی لینک کلاینت لاگین می کنم یوزر رو که می زنم بعد ازم پسورد رو می خواد ، بعد از وارد کردن پسورد بهم پیغام ذیل رو میده
    You didnt signed in. It might be your sign-in address or logon cerdentials , so try agai

جالبه، وقتی sign-in address : user1@test.com و user name: user1@test.local می زنم به سرور کانکت می شه

در اصل وقتی باز اول که پسورد می خواد و پسورد رو وارد می کنم ، دوباره ازم می خواد که حالا username رو بعلاوه پسورد را وارد کند. وقتی که یوزر رو با user1@test.local می زنم درست می شه. در حالیکه همون موقع توی sign-in address اکانت user1@test.com وارد شده.
    این طبیعیه؟ یا کانفیگ سرورها رو اشتباه انجام دادم که یه بار اکانت دامنه داخلی رو می خواد و یه بار هم اکانت دامنه خارجی رو .

نام حقيقي: محسن کمره ای

عضو عادی
    نوشته
    30
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    0
    برای این که user name و sign-in address کابران یکی باشه از طریق کنسول Active Directory Domain and Trust بر روی سرور اکتیودایرکتوری یک UPN Suffix به شکل test.com ایجاد کنید و به ازای هر کابر User Logon Name را به test.com تغییر بدید.

hamichi3f سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    19
    آقا محسن انصافا دمت گرم، خیلی کارم راه افتاد.
    از آموزش هاتون هم در بلاگتون خیلی استفاده کردم . (البته گویا دیگه بگلاتون بالا نیست) ، سپاس فراوان

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع