نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1
سپاس ها 1سپاس

موضوع: حل مشکل سرور Openfire با LDAP

نام حقيقي: Blackie

عضو عادی شناسه تصویری hexman
    نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852

حل مشکل سرور Openfire با LDAP

سلام دوستان بعد از نصب سرور openfire موقع انجام تنظیمات اگر درشبکه دومین باشید میتونید یوزرهاتون رو از اکتیودایرکتوری Import کنید

در تاپیک چند سوال در مورد نرم افزار openfire دوست خوبمون جناب exxtreme مقداری راهنمایی فرمودند و قسمت اصلی رو اشاره کردند.. اما کمی ریزه کاری بود که در یک فروم خارجی بهش اشاره شده بود براتون میگم:

در موقع Config سرور OpenFire در هنگام تنظیمات پروفایل ابتدا Directory setting(LDAP ) رو انتخاب میکنیم

در مرحله بعد تنظیمات به این صورت خواهد بود:

Server type رو Active Directory انتخاب میکنیم

Host (ای پی DC) یا ای پی یا FQDN مثل تصویر

Base DN ادرس اون OU ای است که یوزرها از داخل اون به برنامه ایمپورت میشن نکته مهم case sensitive بودن هست که اگه بصورت صحیح ننویسید جواب نمیده و باید بصورت فرمتی باشه که در عکس نشون دادم مثلا برای دومینی به نام Test.Local و OU ای به نام MAinOU میشه:

OU=MAinOU,DC=Test,DC=Local

قسمت Administrator DN باید یوزری رو وارد کنید که تحت مجوز های اون یوزر بتونه به سرور LDAP کانکت شه و اطلاعات DC رو بخونه و نکته اش اینه که Syntax وارد کردن یوزر در اینجا بصورت UPN ای هست

این هم یه مثال تصویری:

که عوض کردن پورت پیش فرض که 389 بوده به 636 برای برقراری ارتباط SSL به LDAP server هست و نیازی هم نیست حتما عوض بشه

در اخر همه تنظیمات درست باشه میتونید یک یوزر رو از دومین خودتون بعنوان ادمین openfire server وارد کنید:

من در مثالی برای خودم یوزری به نام computer رو بعنوان ادمین سیستم انتخاب کردم:

نکته اخر هم در مورد دکمه Test Setting هست که در یم فروم خارجی نوشته بود این دکمه در ورژن 3.8.2 اصلا کار نمیکنه و با زدنش هیچ اتفاقی نمی افته