نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 9سپاس
  • 1 توسط halvaei
  • 1 توسط Reza.D
  • 2 توسط halvaei
  • 5 توسط SADEGH65

موضوع: راهنمایی در مورد نصب Lync server

نام حقيقي: Blackie

عضو عادی شناسه تصویری hexman
    نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852

راهنمایی در مورد نصب Lync server

سلام دوستان بنا بر نیازی که توی شبکه دارم و تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدن دست به راه اندازی lync server توی شبکه ام بزنم

در این مورد چنتا سوال دارم و میخوام در طول زمان پروسه نصب هم به هر ایرادی خوردم تو همین تاپیک مزاحم دوستان بشم

شبکه ما دومین هست و دومین کنترلر هم ویندوز سرور 2008 هستش.

توی شبکه ام اکسچنح سرور 2010 هم دارم.

چند سوال دارم از خدمت شما عزیزان:

1. بهتره نسخه 2010 رو نصب کنم یا 2013 و اگه 2013 مناسب تر هست ایا میشه روی ویندوز 2008 R2 نصب بشه یا حتما روی سرور 2012 نصب میشه؟

2.ابا داشتن SharePoint server از ملزومات نصب لینک هست یا خیر و اگه نیست من میتونم بعدا بعد از تصب لینک شیر پوینت رو هم نصب کنم؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام دوست عزیز ، شما در تاپیک قبلیتون هم این موضوع رو عنوان کردید و من به عنوان راهنمایی به شما گفتم که راه اندازی این سرویس احتیاج به تخصص ، دانش و تجربه دارد
    اما شما همچنان روی خواسته ی خود پافشاری میکنید و همین پافشاری ناآگاهانه سبب می شود که دید دوستان نسبت به پاسخ دادن به شما تاریک و بدبینانه شود که دقیقا حق هم دارند چرا که راهنمایی هایی دوستان رو نمی پذیرید و روی حرف و نظر خود مصر هستید .
    اگر روش طرح سوال و همچنین رویه خود را ادامه دهید امیدی به پاسخگویی عزیزان در فوروم نداشته باشید .
    با این حال
    1- فعلا 2010 نصب کنید .
    2- هیچ ربطی به هم ندارند

SISYPHUS سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    مگه ایرادی داره که من بخوام یاد بگیرم نصب لینک رو ؟اولا میخوام در محیط لابراتوار این کار رو بکنم و قدم به قدم و با مطالعه برم جلو .بله شما توی تاپیک دیگه هم گفتید سخته اما من در موردش تحقیق کردم وعلاقمند شدم و برای یادگیریش میحوام شروع به نصبش کنم شما مشکلی با این موضوع دارید؟
    همونطور که موقعی هم که میخواستم توی شبکه ام اکسچنح نصب کنم هیچ اگاهی نسبت به اون نداشتم اما رفتم جلو و در نهایت نصبش کردم و دارم ازش استفاده میکنم

من تا حالا کی و توی کدوم تاپیک روی حرف نادرست خودم نا اگاهانه اصرار کردم؟این که بخوام لینک رو یاد بگیرم چیز عجیبیه؟یا نکنه نصب کردنش ممکنه برای کسی ایجاد ضرر و زیان کنه؟

چرا نیمخواید درک کنید که اگر من اینجا یه سوالی بپرسم و کسانی که بلدند پاسخ بدند فقط برای رفع مشکل من نیست بلکه ممکنه ده ها نفر دیگه هم بتونن استفاده کنند

نمیخوام جسارت کنم تا به حال هم بیش از 700 پست دادم یک کلمه حرفی که به کسی توهین بشه نگفتم این بار هم از گوشه و کنایه های شما رد میشم

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    صحبت از توهین و جسارت نیست.

بعضی از سرویس ها به دلیل ماهیتی که دارند قبل از هر اقدامی باید خوب برای اونها مطالعه کرد و به قول جناب حکیمی document خوند تا با دید درست کار انجام بشه و گرنه بعد از کار به مشکلاتی میخورید که خطایابی و برطرف کردن مشکل ده ها برابر بیشتر از زمانیکه باید برای مطالعه اولیه وقت گذاشته میشد زمان میبرند و نمیشه به شیوه next engineering اونها رو جلو برد.

اگر راهنمایی میشین که وقت بزارین و دانش خودتون رو بالا ببرین از سر تجربه ایست که دوستان دارند، نه اینکه نخوان جواب سوال شما رو بدن، که سابقه فعالیت هرکس نشون میده اون فرد چه منش و طرز فکری داره

SISYPHUS سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    من هم گفتم میخوام با مطالعه برم جلو و میخوام در لابراتوار نصب کنم سوالی هم که پرسیدم در مورد پیش نیاز های نصب هست.

یک شرکتی هم پیدا کردم که مالتی مدیا فارسی لینک رو در دست تولید داره و تا 1 ماه دیگه میده بیرون من میخواستم نصب سرویس رو شروع کنم و به مرور و با مظالعه پیکر بندی اش رو انجان بدن

بفرمایید جه ایرادی داره که این دوستمون اینطوری موضع گیری کردن و حتی در تاپیک دیگه ای که هیچ ربطی به این موضوع هم نداره بحث اینجا رو مطرح کردن.

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط hexman نمایش پست ها
    مگه ایرادی داره که من بخوام یاد بگیرم نصب لینک رو ؟اولا میخوام در محیط لابراتوار این کار رو بکنم و قدم به قدم و با مطالعه برم جلو .بله شما توی تاپیک دیگه هم گفتید سخته اما من در موردش تحقیق کردم وعلاقمند شدم و برای یادگیریش میحوام شروع به نصبش کنم شما مشکلی با این موضوع دارید؟
    همونطور که موقعی هم که میخواستم توی شبکه ام اکسچنح نصب کنم هیچ اگاهی نسبت به اون نداشتم اما رفتم جلو و در نهایت نصبش کردم و دارم ازش استفاده میکنم

من تا حالا کی و توی کدوم تاپیک روی حرف نادرست خودم نا اگاهانه اصرار کردم؟این که بخوام لینک رو یاد بگیرم چیز عجیبیه؟یا نکنه نصب کردنش ممکنه برای کسی ایجاد ضرر و زیان کنه؟

چرا نیمخواید درک کنید که اگر من اینجا یه سوالی بپرسم و کسانی که بلدند پاسخ بدند فقط برای رفع مشکل من نیست بلکه ممکنه ده ها نفر دیگه هم بتونن استفاده کنند

نمیخوام جسارت کنم تا به حال هم بیش از 700 پست دادم یک کلمه حرفی که به کسی توهین بشه نگفتم این بار هم از گوشه و کنایه های شما رد میشم
    کاربر محترم ،دوست عزیز
    هیچگاه در این انجمن قصد نبوده به کسی و یا سوالات کسی توهین بشه .محیط مجازی باشد و یا واقعی ، توهین کردن کار بسیار زشت و ناپسندی است .من یک بار دیگه جوابی که به شما داده بودم را خواندم اما نتوانستم جایی که شما از آن توهین نام برده بودید را پیدا کنم .پس حرفهای من را توهین تلقی نکنید .من در همان پست هم جواب دو سوالی که شما پرسیده بودید را جواب دادم .
    اما یک نکته را کاملا خوب باید فرابگیرید .در شبکه عملیاتی واقعی قبل از هر تغییر و یا نصب سرویسی باید جوانب و اثرات آنرا در نظر بگیرید . نصب یک سرویس ساده است .نهایتا چند تا Next ناقابل .اما اگر از قبل بستر را به خوبی اماده نکرده باشید حذف یا تغییر مجدد آن سرویس هزینه های کاری زیادی برای شما دارد .
    نکته ی دوم
    قبل از ایجاد تاپیک جدید در مورد سوالتون سرچ کنید .چه در این انجمن و چه در گوگل مخصوصا که اگر سوالات را به انگلیسی جستجو کنید .قطعا پاسخ پرسش خود را می گرفتید .
    مثلا این مطلب بسیار خوب از آقای رواقی در همین انجمن
    Lync 2010 deployment Guide-Step 1 - وبلاگ های تخصصی - Persian Networks
    و یا این مطلب در سایت مایکروسافت که حتی به فارسی هم نوشته شده است
    http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...49641647,d.Yms

SADEGH65 و SISYPHUS سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    اگه سوال منو بی جواب میزاشتید بهتر از اینجور جواب دادن بود

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط hexman نمایش پست ها
    اگه سوال منو بی جواب میزاشتید بهتر از اینجور جواب دادن بود
    پاسخ شما به صورت کامل پاسخ داده شده است
    هیچ کسی جلوی پیشرفت و حرکت شما را نگرفته است و اتفاقا در راستای پیشرفت و مطالعه و فعالیت صحیح شما را سوق داده اند.
    کوچکترین جستجو میتوانید System Requirements for Servers Running Lync Server 2013 را بیابید که به صراحت پیش نیاز ها عنوان شده است
    در رابطه با بهتر بودن نیز بعید به نظر میرسد یک شرکت بعد از چند سال محصول جدیدی تولید کند که از قبلی بدتر باد و بخواهد آن را به فروش برساند برای بررسی تغییرات صورت گرفته در این زمینه میتوانستید به راحتی مطلب New Server Features و مطلب What’s New in Lync 2013 - Lync Team Blog - Site Home - TechNet Blogs را بیابید.

در رابطه با سوال دوم نیز در پیش نیاز های برنامه چنین موردی موجود نیست ( در کل این دو مورد چه ربطی به یکدیگر دارند که شما پرسش کردید من متوجه نشدم )

در پایان تنها یک مسئله باقی میماند هنگامی که کسی به خود این زحمت را نمیدهد که کمتر از 3 دقیقه برای به دست آوردن پیش نیاز ها جستجو و بررسی کند نمیتوان انتظار مطالعه دقیق و مناسب مطالب مربوط به بررسی و پیاده سازی را از او داشت.

halvaei، mavrick، SISYPHUS و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

نصب lync

راهنمای نصب lync سرور

نصب لینک سرور

lync server نصب

نصب لینک سرور 2010

پيشنيازهاي نصب Microsoft lync server

نصب لینک سرور 2013

ملزومات قبل از نصب لینک سرورراهنمای‏ ‏پس‏ ‏از‏ ‏نصب‏ ‏microsoft lyncمشكل نصب lync serverنصب لینک سرور 2013 قدم به قدمپیشنیاز نصب lync sereverپیشنیاز های نصب lync serverlync 2010 on technet فارسیقبل از نصب lync server 2013lyncراهنمای نصب سرورپیش نیازهای نصب ماکروسافت لینک 2013درباره لینک سرور 2012پیش نیاز های Lync 2013 lync server تحقیق در موردنصب سرور lync serverنصب lync serverپيشنيازهاي نصب lync بر روي 2008آشنایی lync serverپیش نیازهای نصب lync server 2013

برچسب برای این موضوع