نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: دو تا سوال در مورد Exchange 2013

نام حقيقي: Mohsen

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    53

دو تا سوال در مورد Exchange 2013

درود ، دوتا سوال در مورد اکسچنج 2013 داشتم.اول اینکه من سرویس های pop3 و Imap رو روی سرور اکسچنج استارت کردم.اما outlook با پروتکل pop3 یا Imap نمیتونه لاگین کنه به سرور.(سرور اکسچنج IP داخلی داره و از UTM به عنوان Edge استفاده شده) یا میزنه نمیتونه به سرور Pop3 کانکت بشه یا میگه توسط سرور reject شدی.در تنظیمات Outlook پورتincoming server رو روی 995 میذارم و پورت Outgoing Server رو روی 587 ، دوم اینکه میخوام کاربر خارج از سازمان هم با Outlook بتونه کار کنه(Outlook Anywhere) چه تنظیماتی روی سرور و UTM باید انجام بدم؟(لپ تاپ جوین به دومین نمی باشد) توضیح: در DNS هاست یک MX Rcord ایجاد کردم بنام mail.x.com و آی پی ولیدی که روی UTM هست رو بهش معرفی کردم.خارج از سازمان روی مرورگر که mail.x.com رو می نویسم به Outlook Web App بدون مشکل وصل میشه. با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهران

عضو عادی شناسه تصویری mehranphp
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    12
    جواب سوال شما را به صورت کلی می دهم :
    شما در ارائه سولوشن سرویس وب میل 2 حالت دارید 1-دی ان اس شما خارجی باشد و ولید 2- دی ان اس شما داخلی باشد و غیر ولید
    در هرکدام از سناریو ها باید کار های مشخصی را انجام دهید - حال یکی از سناریو هارا انتخاب کنید تا بگویم.
    در مورد نحوه اتصال کلاینت ها در شبکه به اکسچنج هم : شبکه داخلی اوتلوک با هیچکدام از پروتکل های که بالا ذکر کردید به صورت دیفالت کانکت نمیشه بلکه با rpc over http متصل میشه اگر بخواهید می توانید رویه هر اوتلوک تنظیمات را به صورت جداگانه ست کنید - که خوب اولا پورت pop3 و یا imap (اول از کلاینت تلنت بزنید ببینید درست عمل می کند یا نه) مشخص کنید و بعد نوع auth
    در هر صورت برای ارائه سرویس خارج از سازمان سولوشن دومی هم هست owa - ولی anywhere هم راهکار مناسبیه - ساختار شبکه از بیرون به داخل را شماتیک کنید تا بهتر خدمت شما بگویم-
    از نصب سرور edge برای سرویس خارجی یادتان نرود.

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    53
    درود
    دی ان اس خارجی و ولید می باشد
    از روی کلاینت تلنت میزنم پورت های 110 و 25 و 587 مشکلی ندارند اما 995 کانکت نمیشه.
    سولوشن OWA خارج از سازمان مشکلی نداره و پابلیش شده که کاربران میتوانن وصل شوند اما بدنبال پیاده سازی Anywhere هستم چون بعضی از مدیران با Outlook کار می کنند.
    گفتم از UTM بعنوان Edge استفاده کردم و IP ولیدی که روی UTM هست رو در ِDNS خارجی به عنوان mail.x.com معرفی کردم.(MX Record)

نام حقيقي: مهران

عضو عادی شناسه تصویری mehranphp
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    12
    عزیز دل utm همیشه در لایه edge قرارداره ؛ منظورم من اینه که شما باید برای سرویس exchange یک سرور از جنس frontend داشته باشید - یعنی این سرویس را نصب کنید Microsoft Exchange Edge و اونو در DMZ بگذارید - ارتباط مستقیم بین فضای اینترنت و HUB را ببندید(یک پیشنهاد هست - الزام نیست)
    exchange دوتا سرویس Pop3 داره - یکی backend و یکی هم خود pop3 - مطمئنن شما این 2 سرویس را استارت کردید - از داخل خود سرور به 127.0.0.1 995 تلنت بزنید - جواب میگیرید یا نه ؟

- - - ادامه - - -

و یک سوال دیگه - در ecp - در قسمت servers - و بعد هم servers - دابل کلیک بکنید و بروید در قسمت pop3 - ایا پورت 995 اد شده است یا نه ؟

- - - ادامه - - -

و پیشنهاد من اینه که برای کلاینت های خارج از سازمان از پروتکل IMAP استفاده کنید نه pop3

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    53
    درود
    با سپاس فراوان از آقا مهران عزیز بابت راهنمایی هاشون
    مشکل من حل شد که هم از UTM بود که باید یه DNAT نوشته میشد هم از DNS داخلی که MX رکورد باید تعریف میشد

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع