صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: مشکل اختلاف یک ساعته کلاینتهای owa در exchange 2010 sp3 ru2

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20

مشکل اختلاف یک ساعته کلاینتهای owa در exchange 2010 sp3 ru2

با سلام
    در مجموعه سرورهای hubcas ex 2010 sp1 وجود داشتند که همگی به ex 2010 sp3 ru 2 (سرورهای جدید) ارتقا یافتند

مشکلی در کلاینتهای Owa وجود دارد و آن اینکه زمان آنها یک ساعت جلوتر نشان داده می شود
    همین مشکل روی ex 2010 sp1 هم وجود داشت که با ساختن یک زون در نرم افزار Karen;s Zone Manager (تنظیم آن روی 2:30 و dst داشته باشد - چون ظاهرا بهرحال این تیک dst خورده شده در نظر گرفته می شود) و تنظیم کلاینتها (set-mailboxregionalconfiguration) مشکل حل شد

اما روی سرورهای جدید این برنامه نمی تواند زون ساخته شده را در built-in time zones اضافه کند و حتی get-mailboxregionalconfiguration برای یوزرهای قبلی هم کار نمیکند و Invalid time zone بر میگرداند

اسکریپتها و برنامه هایی مثل tzedit را هم امتحان کرده ام و مشکل برقرار است
    ممنون میشوم اگر دوستان تجربه یا اطلاعاتی در این خصوص داشته دارند در اختیار بنده قرار دهند

آیا کسی از دوستان هست که ex 2010 sp3 ru2 داشته باشد و تایم زونشان Iran Standard Time باشد و مشکلی در تایم OWA نداشته باشند ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

عارضم که انورین حضورت که میشه یه ذره بیشتر توضیح بدی که اصلاً‌ داستان دقیقاً چیه ؟

من 2 تا اکسچنج (2 تا اکتیو دایرکتوری مخلتف) دارم و این مشکل رو ندارم

یکی Sp1 هستش و اونیکی Sp3

مطمئنی مشکل از جای دیگه آب نمیخوره ؟!

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    سلام
    شما اگه یه ویندوز 2008 r2 sp1 فول اپدیت شده داری و یه سرورcas که ex 2010 sp3 ru2 باشه تست کن کلاینتهای owa روی این سرور تایمشون اکی هست یا نه
    (اون اول که لاگین میکنند tehran و iran و .. رو انتخاب کن همون 3:30) و بعد ببین آیا تایم رو درست نشون میده یا یک ساعت جلوتر از زمان ایران
    این یه ویژگی mailbox based هم هست دیگه یعنی برای هر کاربر میتونه متفاوت باشه

من شکم به یه اپدیتی روی اکسچنج (شاید همین ru2 ) یا ویندوز هستش
    اون یک cas که اپدیتاش مال سه ماه پیش هستن و ru2 نیست هم این مشکل رو داره ها ولی اونجا میشه تایم زون الکی تعریف کرد روی 2:30 و به کاربر گفت از اون استفاده کنه اما اون تایم زون توی این سرورها کلا invalid هستش

این دو تا پستم هم نشون میده که داستان دقیقا چیه

OWA time 1 hour ahead - outlook ok
    Create a custom time zone

yeganeh_p سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    حامد جان شما تست کردی موضوع رو ؟
    به نتیجه ای مشابه من رسیدی یا ..؟ ؟

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام

خوب شد گفتی!

پاک یادم رفته بود قضیه رو !

من توی اورگانیزیشن هام نگاه کردم و چون فکر میکنم شرایطم با تو فرق میکنه نتیجه درستی ندارم

اولیش اینه:
    Win 2008R2 SP1 بدون آپدیت
    Exchange 2010 SP2 R3

دومیش هم Win 2008R2 SP1 آپدیت ولی نه آخریش
    Exchange 2010 SP3
    تازه دومینش هم 2012 هستش

و خب مشکل تو رو نداشتم

ببینم فرصت و حس و حالش رو داری یه محیط تستی درست کنی و ببینی بازم توی حالت تو این اتفاق میافته ؟

راستی! فایل‌های OWA‌ رو که دستکاری نکردی؟ مثلاً لاگین پیج کاستوم داشته باشید و اینا؟

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها
    سلام

خوب شد گفتی!

پاک یادم رفته بود قضیه رو !

من توی اورگانیزیشن هام نگاه کردم و چون فکر میکنم شرایطم با تو فرق میکنه نتیجه درستی ندارم

اولیش اینه:
    Win 2008R2 SP1 بدون آپدیت
    Exchange 2010 SP2 R3

دومیش هم Win 2008R2 SP1 آپدیت ولی نه آخریش
    Exchange 2010 SP3
    تازه دومینش هم 2012 هستش

و خب مشکل تو رو نداشتم

ببینم فرصت و حس و حالش رو داری یه محیط تستی درست کنی و ببینی بازم توی حالت تو این اتفاق میافته ؟

راستی! فایل‌های OWA‌ رو که دستکاری نکردی؟ مثلاً لاگین پیج کاستوم داشته باشید و اینا؟
    من دو تا محیط تستی درست کردم به جای یکی
    تو هر دو هم شرایط اینه
    win 2008 r2 sp1 + full update
    ex 2010 sp3 ru2 + full update

تو همه اینها همین داستان برقراره (با چند تفاوت البته که مطمئنا کاری به این قضیه ندارن)

فایلهای owa هم که خوب طبیعتا کاری با این فضیه نداره
    فرض کن یه عکس رو برداشتم یه عکس دیگه جاش گذاشتم

و باز هم میگم
    همین الان من یه cas دارم که ویندوزش و اکسچنجش سه ماه پیش اپدیت شدند و نه اینکه این مشکل رو نداشته باشه ! داره
    اما روش میشه (و شده) یه تایم زون الکی با 2:30 تعریف کنیم و زون کاربرا رو بذاریم رو اون تا مشکل حل بشه
    یعنی من همین الان اگه برم روی اون سرور این زون الکی رو بسازم و همونجا ems رواجرا کنم و بگم این کاربر تایم زونش اینه و البته کاربر هم به همون cas وصل بشه همه چیز درسته
    اما اگه به cas دیگه ای وصل بشه همون اول بهش پیام میده که تایم زونت ولید تپنیست و انتخاب کن و تهران رو هم که انتخاب کنی دوباره میشه یه ساعت جلوتر

ببین من حدسم اینه که با این شرایط تنها راه حل آن است که برم ببینم چه اپدیتی هست که دیگه اجازه نمیده روی ویندوزم تایم زون تعریف کنم

الان شما تو اون محیط اولت اصلا این مشکل رو نداری ؟ تایم زون تهرانه و با وب که وصل میشی و ارسال و دریافت میکنی، همه تایمهای پیامها درست نشون داده میشن ؟
    اگر اینطوره به من میگی که روی سرور cas تیک automatica ... (DST) v, رو زدی یا نه ؟ و اینکه خود DC چطور تایمش تنظیم شده ؟ دستی ؟ با این تیک ؟ بدون تیک ؟ از اینترنت میخونه یا چی ؟

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    من دو تا محیط تستی درست کردم به جای یکی
    تو هر دو هم شرایط اینه
    win 2008 r2 sp1 + full update
    ex 2010 sp3 ru2 + full update

تو همه اینها همین داستان برقراره (با چند تفاوت البته که مطمئنا کاری به این قضیه ندارن)

فایلهای owa هم که خوب طبیعتا کاری با این فضیه نداره
    فرض کن یه عکس رو برداشتم یه عکس دیگه جاش گذاشتم

و باز هم میگم
    همین الان من یه cas دارم که ویندوزش و اکسچنجش سه ماه پیش اپدیت شدند و نه اینکه این مشکل رو نداشته باشه ! داره
    اما روش میشه (و شده) یه تایم زون الکی با 2:30 تعریف کنیم و زون کاربرا رو بذاریم رو اون تا مشکل حل بشه
    یعنی من همین الان اگه برم روی اون سرور این زون الکی رو بسازم و همونجا ems رواجرا کنم و بگم این کاربر تایم زونش اینه و البته کاربر هم به همون cas وصل بشه همه چیز درسته
    اما اگه به cas دیگه ای وصل بشه همون اول بهش پیام میده که تایم زونت ولید تپنیست و انتخاب کن و تهران رو هم که انتخاب کنی دوباره میشه یه ساعت جلوتر

ببین من حدسم اینه که با این شرایط تنها راه حل آن است که برم ببینم چه اپدیتی هست که دیگه اجازه نمیده روی ویندوزم تایم زون تعریف کنم

الان شما تو اون محیط اولت اصلا این مشکل رو نداری ؟ تایم زون تهرانه و با وب که وصل میشی و ارسال و دریافت میکنی، همه تایمهای پیامها درست نشون داده میشن ؟
    اگر اینطوره به من میگی که روی سرور cas تیک automatica ... (DST) v, رو زدی یا نه ؟ و اینکه خود DC چطور تایمش تنظیم شده ؟ دستی ؟ با این تیک ؟ بدون تیک ؟ از اینترنت میخونه یا چی ؟

دستکاری فایل‌های OWA رو از این جهت گفتم که توی توضیحاتی که توی Rollup 2 داده نوشته که دچار مشکل میشی (البته نه مشکل ساعت!!) :
    Description of Update Rollup 2 for Exchange Server 2010 SP3

الان با توجه به این چیزایی که نوشتی یه بحثی رو میخوام مطرح کنم که قطعاً خودت هم واقفی بهش ولی خب بعضی وقتا برای Troubleshooting باید آدم از مطالب پایه شروع به بررسی بکنه

ببین بحث تایم زون -علی الخصوص از دید ویندوز سرور 2008 به بعد - همونطور که میدونی اصولاً یه چیز کلاینتیه
    یک سرور و یک کلاینت برای ارتباط با هم باید تایم‌هاشون یکسان باشه
    اما نمایش تایم (تایم زون) هر کدوم میتونه متفاوت باشه.

من الان توی یکی از اورگانیزیشنام که توی ایران هستن، همه تایم زونام ایرانیه. کلاینتی داریم که توی ایران نیست و داره سرویس میگیره از OWA و تایم زونی که برای خودش تعریف کرده مثلاً 2+ هستش (بجای 3.5+ ما) رو تعریف کرده. من یه ایمیل بزنم ساعت 3:30 به وفت خودمون بهش، اون توی اینباکس وقتی دریافت میکنه میزنه ساعت 2:00

دقیقاً برعکسش رو هم دارم. اونیکی اورگانیزیشنم توی جای دیگه‌ای هستش که همه چی با تایم زون متفاوتی با ایران عمل میکنه ولی من OWA ام رو تایمش رو ایران کردم و همه چی رو به وقت محلی میبینم.

حالا تو یک دومین کنترلر داری با یک ساعت مشخص و صحیح (و هر تایم زونی که دلش میخواد داشته باشه)
    سرورهای اکسچنجت الا و لِلا باید تایمشون با تلرانس 5 دقیقه مثل دومین کنترلرهات باشن (بازم با هر تایم زونی که دلشون میخواد)
    هر ایمیلی که میره و میاد توی دیتا بیس اکسچنج با توجه به ساعت مبدا یعنی ساعت به وفت گرینویج (+0:00) ذخیره میشن (این مال اکسچنج هم نیست فقط! توی SQL‌ و همه چی اینجوریه)

کلاینتت 2 حالت داره
    یا داره از Outlook استفاده میکنه پس تایم زون ویندوزش مهمه (یا از MS Entourage استفاده میکنه که تایم Mac OS ش مهه) و توی اوتلوک همه چیز رو با تایم زونی که توی ویندوزش تعریف شده باشه ماجرا رو میبینه

اگر OWA باشه کاربر همه چیز رو با توجه به تنظیماتی که توی OWA برای خودش انجام میده و تایم زونی که تعریف کرده میبینه

=-=-=-=-=-=

خب اگر منطق بالا رو قبول کنیم، ایرادی که برای تو داره بوجود میاد اینه که انگار ساعت کل سیستمت 1 ساعت عقب یا جلو هستش که خب خیلی بعیده یه همچین چیزی

حالا حالت‌هایی که میشه بررسی کرد به نظر من ایناست :

کلاً روی بحث ساعت و تایم زون، پالیسی‌ ِ خاصی از طریق دومین کنترلر اعمال میکنید؟ یا نرم‌افزار خاصی میریزید که این اتفاق بیافته؟!
    توی اکسچنج چی؟ پالیسی‌ ِ خاصی در این مورد پیاده میکنید ؟

یه حالت دیگه هم هست که من خیلی باهاش برخورد کردم قضیه دوست عزیز و گرامیمون حضرت ESXi‌ هستش

داستان هم اینه که شما یه ساعت روی بایوس مادربورد تعریف میکنه که تایم زون و اینا رو هم ازت نمیپرسه و یه ساعت مطلقه
    وقتی ESXi میریزی ساعتش میشه همون ساعت سرورت
    وقتی هم یه سیستم عامل روی ماشین مجازیت میریزی ساعتش میشه ساعت ESXi

حالا اگر ساعت ESXi تغییر کنه، توی هر بار ریستارت ماشین مجازی شما، ساعت ماشین مجازیتون با میشه ساعت Host و عوض میشه

حالا چرا ساعت ESXi‌ باید تغییر کنه، خیلی مسخره‌ست ! وقتی شما به کلاینت بهش وصل میشی و ساعت کلاینت شما با ساعت ESXi متفاوت باشه، اون رو به صورت قرمز نشون میده و شما رو راغب میکنه که بری ساعت رو عوض کنی!
    یعنی اینکه مثلاً توی تایم زون کامپیوترت رو کردی +5:30 که به وقت محلی زمان رو ببینی، بعد که شما عوض میکنی، تایم کلی عوض میشه و کلی ایراد توی سیستم بوجود میاد

=-=-=-=

حالا اینا رو گفتم از این جهت که یه مقداری پایه‌ای مشکل رو بررسی کنیم ببینیم ایراد پایه‌ای وجود نداشته باشه بعد بریم سراغ کارهای پیشرفته

اما اگر به قولی این قضیه فقط و فقط مال اکسچنج و ویندوز ِ "تا خِرتِناق" آپدیت شده‌ست و اکسچنج و ویندوز غیر این حالت این مشکل رو نداره، بدیهیه که مشکل از سازنده نرم‌افزاره و ما الکی داریم دست و پا میزنیم !!!

th95 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    حامد جان همه فرمایشات شما صحیح هستند
    اگر ملاحظه کرده باشید همینها رو من توی پستی که توی Technet Forums زدم نوشتم

من دیگه صحبتهای شما رو کپی نمیکنم و برای هر کدوم جدا توضیح بدم فقط یه Brief Clarification از شرایط و دانسته ها و تجربه های خودم رو میگم

قطع و یقین که CAS باید عضو دومین باشه و هست. توی همه سرورها تنظیم شده تایم رو از PDC Role Server و ساختار سلسله مراتبی دومین بخونن (NT5DS) و همه هم با هم سینک هستند و مشکلی نیست. توی هیچکدوم هم تیک Auto DST نخورده

اما همونطور که فرمودید اتلوک از تایم زون کلاینت استفاده میکنه اما برادرمون OWA بسته به کاربر و با دستور Set-MailboxRegionalConfiguration تنظیم میشه
    من هم کاربری دارم که تو فلان ایالت آمریکاست یا توی دبی ! تایم زون منطقه خودش رو گذاشتیم و اون بنده خدا هم هیچ مشکلی نداره و تایم رو درست میبینه اما من بیچاره که تایم زونم تهرانه ای میل به اون میزنم (ساعت 4) توی Sent Item نشون میده ساعت 5 فرستادم !!! و توی دریافتها هم به همین ترتیب

طبیعتا با گوشی ام، لپتاپم یا هر چیزی از طریق وب و OWA وصل بشم همین داستان هست

انگار که این برادر OWA بخوای نخوای یک ساعت جلوبردن رو تو ذاتش داره
    نتیجه اینکه ما در سرور قبلی و ساختار قبلی چه کردیم ؟ اومدیم یه تایم زون الکی برابرGMT +2:30 تعریف کردیم اونم یه ساعت میبرد جلو و همه خوشحال بودند (داشته باشید که بدبختی من هیچ کشوری هم نیست که تایم زونش 2:30 باشه که برم اون رو انتخاب کنم)

این تا اینجا

اما در مورد بحث مجازی
    بله، همه سرورها مجازی هستند البته غیر از خود PDC اما تنظیمات لازم (اضافه کردن پارامترهای کانفیگ ماشین) انجام شده تا هیچ ماشینی به هیچ وجه تایمش رو از ESXi Host نخونه (که مستحضرید این جرکت نیاز به یه سری مسخره بازی ها دار) و مشکلی هم از این بابت نیست. همه تایم رو از PDC دارن میگیرن و امن و امانه

اما اون تریک دیگه در ویندوز جدید تا خرتناق اپدیت شده جواب نمیده و اجازه اضافه کردن زون به شما نمیده و این زون فقط تو همون اپدیت نشده معتبره و شما میتونی توی شل با همون دستور بالا بدی به کلاینت

حالا ببین چی میشه ! کلاینت اگه به اون CAS وصل بشه همه چی آرومه و همه خوشحالن اما وقتی به این CAS جدیده وصل بشه همون اول پیام میده که تایم زون انتخاب کن و .. انگار بار اوله وصل میشه علتش هم اینه که تایم زون کلاینت رو Invalid میدونه

حالا اگه واقعا هیچ کس این مشکل رو نداره که من درد رو در جای دیگه ای جستجو کنم

حامد جان شما اگه تونستی یه کاری کن
    دو تا سرور تو لب بیار بالا
    هر دو 2008 ار 2 سرویس پک 1 تا خرتناق اپدیت
    یکیش رو بکن DC یکی رو هم CAS+MB+Hub

فقط حتما تا ته ته اپدیت کن

بعد یه یوزر تعریف کن تایم زون رو بزن تهران (سرورها هم که تهران هستند) بعد با OWA وصل شو اگر تایمت درست بود که من یه گلی باید به سر بگیرم
    اگر مشکل داشتی مثل من که ....

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhdganji نمایش پست ها
    حامد جان شما اگه تونستی یه کاری کن
    دو تا سرور تو لب بیار بالا
    هر دو 2008 ار 2 سرویس پک 1 تا خرتناق اپدیت
    یکیش رو بکن DC یکی رو هم CAS+MB+Hub

فقط حتما تا ته ته اپدیت کن

بعد یه یوزر تعریف کن تایم زون رو بزن تهران (سرورها هم که تهران هستند) بعد با OWA وصل شو اگر تایمت درست بود که من یه گلی باید به سر بگیرم
    اگر مشکل داشتی مثل من که ....

اوکی!
    منتها باید بهم وقت بدی

من یکی دو هفته آینده کعنهو ‌[...بیپ...] گرفتارم ولی سعی میکنم وقت خالی جور کنم این تست رو بکنم ببینم چی میشه !

خوش باشی !

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها

اوکی!
    منتها باید بهم وقت بدی

من یکی دو هفته آینده کعنهو ‌[...بیپ...] گرفتارم ولی سعی میکنم وقت خالی جور کنم این تست رو بکنم ببینم چی میشه !

خوش باشی !
    منت سر ما میذارین قربان و لطف میکنید ! این چه حرفیه
    یه نکته ای هم جناب حکیمی گفت این رو هم تست کنم
    برم روی این CAS تیک DST رو بزنم که تایمش طبیعتا به هم میریزه اما واسه اینکه مشکلی با دومین پیدا نکنه میفرستمش از اینترنتی جایی تایمش رو بگیره (امیدوارم این حرکت باعث نشه ارتباطش با دومین مشکل دار بشه)

چون میدونی بهرحال وقتی داری روی CAS میزنی تایم زون کلاینت فلانجاست فلان جا رو از روی زمان و تنظیمات خودش باید پیدا کنه دیگه
    شاید اصلا اون کار قبلیمون هم اشتباه بوده و در واقع لازم نبوده

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    من توی یک LAB دیگه و یک سازمان دیگه هم همین موضوع رو دیدم
    اینکه SP3 با OWA و تایم ایران مشکل داره

واقعا دوستان دیگه این مشکل رو ندارند ؟ عجیبا غریبا شده

نام حقيقي: رضا

خواننده
    نوشته
    574
    سپاسگزاری شده
    141
    سپاسگزاری کرده
    511
    تایم کدوم قسمتو میگی همون که مثلا زمان sent رو میزنه؟

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط exxtreme نمایش پست ها
    تایم کدوم قسمتو میگی همون که مثلا زمان sent رو میزنه؟
    اگر سرور CAS شما ویندوز 2008 آر 2 سرویس پک 1 است و اکسچنج هم 2010 سرویس پک 3 با OWA وصل شوید و ببینید تایم ای میلها را درست نشان میدهد یا خیر ! ممنون
    (یک ای میل از خودتان به خودتان ارسال کنید و ببینید آیا با تایم ایران که روی سرور هم به درستی نشان داده میشود برابر است یا خیر

نام حقيقي: I1,N1

عضو عادی
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام خدمت اساتید خودم - منم تو دو شرکت این مشکل رو دیدم - دوستان راهی پیدا نشد ؟

نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط inezarat نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید خودم - منم تو دو شرکت این مشکل رو دیدم - دوستان راهی پیدا نشد ؟
    من روی یکی از CAS ها با یه بدبختی و قصه ای و اینکه خودمم نفهمیدم چطوری (تغییر رجیستری و ..) به اون روش غیر استاندارد حلش کردم
    ولی حالا تقویم OWA به هم میریزه
    اما جدا این مشکل هست و مایکروسافت باید یه پچی روش بده (البته لطفشونه وگرنه که ..)

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

outlook مشکل اختلاف تقویم زمان یک ساعت

تفاوت sp1 با sp3

مشکلات exchange

مشکلات تاریخ و ساعت در اوت لوک

اختلاف ساعت تقويم exchange

مشكل تايم ايميل در 2010 exchange

در کلندر اتلوک ساعت ها یک ساعت جلوتر نمایش داده می شود

آپگریت کردن اکسچنج 2010 به اکسچنج 2010 sp3

مشکل در دیدن کلاینتها در ویندوز سرور 2012

مشکل یک ساعت زمان در اوتلوک