صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 16

موضوع: برقراری ارتباط exchange با سایر میل سرورها

نام حقيقي: hossein

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    15

برقراری ارتباط exchange با سایر میل سرورها

با سلام
    دوستان جایی هست که تمام مراحل مربوط به همین اتصال exchange به دامین خارجی و ارسال و دریافت ایمیل به و از سرورهای دیگه مثل جی میل و ... را کامل توضیح داده باشه ما exchange سرور 2010 داریم و به یاهو (البته با تاخیر زیاد ایمیل میدیم ) ولی نه میتونیم دریافت و نه به سایر میل سرور ها ارسال داشته باشیم یعنی از اینجا به بعدش که دقیقا چه تنظیمانی در DNS سرور و exchange و شرکتی که ازش دامین خریدیم باید بدیم یعنی مثلا اگر آی پیه test.com ثبت کردیم و خودمون هم از طریق آدرس استاتیک https://xxx.xxx.xxx.xxx/owa به میل سرورمون وصل میشیم حالا باید چکار کنیم تا از طریق همون mail.test.com به میل سرور وصل یشیم و ایمیلهای ارسالی هم به همه ارسال و از همه میل سرور ها دریافت بشه . با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهران

عضو عادی شناسه تصویری mehranphp
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    12
    سلام
    این فایل پی دی اف که اتچ کردم بخونید مشکلتان حل می شود.
    دانلود Exchange 2010 configuration pdf

hosseinadi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوستان درچند پست در همین انجمن هم مطالبی در ان مورد گفته شده است .در هر صورت شما احتیاج به راه اندازی رل Edge در Exchange دارید .و همین طور تنظیمات مربوط به DNS در کنترل پنل دامین هاست خودتون.
    این صفحه رو خوب بخونید :
    نصب Edge Rule در Exchange 2010

نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    12
    مهندس حلوایی عزیز ، ایشون فقط یک سرور دارند و نگفتند که نیاز به نصب edge دارند.
    درست که اصول مایکروسافت بر نصب edge است ولی می شود که رول های edge را هم بروی یک سرور Exchange که رول های mailbox , hub دارد استفاده کرد.

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    15
    سلام و تشکر دوست عزیز خدا خیرت بده

- - - Updated - - -

البته قصد دارم edge سرور هم راه بندازم برای امنیت بیشتر و اسپم فیلترینگ ولی خواستم مرحله بعد اینکارو انجام بدم خیلی ممنون از دوستان بازم اگر مطلبی دارندخوشحال میشیم استفاده کنیم ممنون.

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehranphp نمایش پست ها
    سلام
    این فایل پی دی اف که اتچ کردم بخونید مشکلتان حل می شود.
    دانلود Exchange 2010 configuration pdf

سلام مهران جان بسیار ممنون دوست عزیز بابت این فایل مفید ولی متاسفانه در مورد تنظیمات DNS و نحوه ست کردن DNS mx ptr reverse lookup zone .... های دامین ثبت شده و DNS سرور داخلیه خودمون که دقیقا چطور باید ست بشن هیچ اشاره ای نکرده چون از صفحه 7 به بعد روش استفاده از یک provider SMTPخارج از سازمانو مطرح کرده در حالیکه ما خودمون آی پیه استاتیک داریم و میخوام سرور میل خودم و وب سات خودم و استفاده کنم برای لاگین کردن و ارسال و دریافت میل لطفا اگر منبعی دارید یا خودتون تجریه دارین دقیق راهنمایی بفرمایید چه باید بکنم با تشکر .
    درضمن من یک ساب دامین برای اینکار ایجاد کردم مثل t.test.com و DNS های اونو در پنل پلسک شرکتیکه دامینو ثبت کردیم به آی پی استاتیک مودم تغییر دادم و اون آی پی هم روی مودم به سرور exchange فوروارد شده آیا میشه با ساب دامین اینکارو انجام داد یا حتما باید یک دامین اصلی باشه اصلا این روش درسته یا نه ؟
    در ضمن آیا پورت 25 آی پیه استاتیک هم باید روی مودم یا روتر میکروتیک که مودم بهش وصل هست به سرور exchange فوروارد بشه ؟
    دوستان باتشکر منتظر پاسخ هستم

ویرایش توسط hosseinadi : 2013-06-19 در ساعت 01:48 AM

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    15
    کسی اطلاع نداره چه باید کرد ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    15
    دوستان تنظیماتیکه انجام دادم نتیجه اش این شده که در حال حاضر امکان دریفات ایمیل از سرورهای مختلف مثل یاهو و mail.com فراهم شده ولی هنوز از جی میل هیچ میلی دریافت نمیشه در ضمن به هیچ میل سروری بجز یاهو اونهم بعد از حدود 2 ساعت ایمیلهامون ارسال نمیشه و مثلا از طرف گوگل پیغام زیر داده میشه :
    mx.google.com rejected your message to the following e-mail addresses:
    my@gmail.com (my@gmail.com)

mx.google.com gave this error:
    [188.158.102.64] The IP you're using to send mail is not authorized to send email directly to our servers. Please use the SMTP relay at your service provider instead. Learn more at http://support.google.com/mail/bin/a...y?answer=10336 uq6si9690646lbc.39 - gsmtp

Your message wasn't delivered due to a permission or security issue. It may have been rejected by a moderator, the address may only accept e-mail from certain senders, or another restriction may be preventing delivery.

لطفا راهنمایی بفرمایید چطور باید آی پیمونو از لیست آی پیهای بلاک شده جی میل خارج کنیم ؟
    با تشکر

- - - Updated - - -

در ضمن چرا به یاهو اینقدر طول میشکه دریافت بشه ؟

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehranphp نمایش پست ها
    مهندس حلوایی عزیز ، ایشون فقط یک سرور دارند و نگفتند که نیاز به نصب edge دارند.
    درست که اصول مایکروسافت بر نصب edge است ولی می شود که رول های edge را هم بروی یک سرور Exchange که رول های mailbox , hub دارد استفاده کرد.
    روی سروری که یکی از رول های mailbox , HT و Cas وجود دارد ،نمی توان رول Edge را نصب کرد .
    بلکه برای دریافت و ارسال ایمیل شما می توانید غیر از راه Edge دو راه دیگر را استفاده کنید که هر کدام مزایاو معایبی دارند
    1- استفاده از رول HT به عنوان Email Sender که فقط باید یک Send Connector برای ارسال به ایمیل های اینترنتی بسازی که نکته ی مهم اینست که DNS مربوط به HT باید بتواند DNS های خارجی را برگرداند. در این روش سه رکورد DNS باید ساخته شود MX, PTR , A Record
    2-استفاده از یک mail Server خارجی به عنوان Router Mail Relay Secure. در این روش کافیست فقط پورت 25 به سمت بیرون باز باشد.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinadi نمایش پست ها
    دوستان تنظیماتیکه انجام دادم نتیجه اش این شده که در حال حاضر امکان دریفات ایمیل از سرورهای مختلف مثل یاهو و mail.com فراهم شده ولی هنوز از جی میل هیچ میلی دریافت نمیشه در ضمن به هیچ میل سروری بجز یاهو اونهم بعد از حدود 2 ساعت ایمیلهامون ارسال نمیشه و مثلا از طرف گوگل پیغام زیر داده میشه :
    mx.google.com rejected your message to the following e-mail addresses:
    my@gmail.com (my@gmail.com)

mx.google.com gave this error:
    [188.158.102.64] The IP you're using to send mail is not authorized to send email directly to our servers. Please use the SMTP relay at your service provider instead. Learn more at http://support.google.com/mail/bin/a...y?answer=10336 uq6si9690646lbc.39 - gsmtp

Your message wasn't delivered due to a permission or security issue. It may have been rejected by a moderator, the address may only accept e-mail from certain senders, or another restriction may be preventing delivery.

لطفا راهنمایی بفرمایید چطور باید آی پیمونو از لیست آی پیهای بلاک شده جی میل خارج کنیم ؟
    با تشکر

- - - Updated - - -

در ضمن چرا به یاهو اینقدر طول میشکه دریافت بشه ؟
    این دقیقا به خاطر این اسن که mx record شما با ip که ایمیل از آن فرستاده شده برابر نیست.

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    15
    میدونم دوست عزیز حالا چطور باید این رکوردهاست بشن آیا روی سرور خودم باید ست کنم یا روی سرور دامینیکه ثبت کردیم یا هردو و دقیقا چه رکوردهایی باید تعریف بشن من با دی ان اس سرور زیاد کار نکردم درست نمیدونم چه باید کرد لطفا دقیق راهنمایی کنید با تشکر.
    در ضمن چرا از همه میل سرورها ایمیل دریافت میکنم بجز گوگل هیچ پیغامی هم نمیده ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    12
    من متاسفم به خاطر معرفی ریسورس ناقص.
    فرذا برای نصب همین سناریو مشابه شما به یک شرکت اعزام می شود ، اگر مشکلی نبود از مراحل کار snapshot می گیرم.برایتان می فرستم.

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    15
    خواهش میکنم اتفاقا بسیار مفید بود و کارم راه افتاد و الان از طریق smtp گوگل دارم کار میکنم فقط میخواستم ببینم اگر یخوام از smtp سرور خودم استفاده کنم چطور باید DNS ها ست بشن بازم از منبع خوبت بسیابر ممنونم کاش همه مثل شما پاسخ میدادن دوست عزیز خدا خیرت بده

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    15
    البته شدیدا منتظر اون snapshot هاتون برای تنظیم DNS ها هستم چون این روش smtp در اصل کاربردی نداره چون ارسال کننده فقط همون شخصیکه یوزر جی میلشو دادم نشون میده که فایده ای نداره ممنون میشم روش راه اندازی DNS هارو هم برام ارسال کنید با تشکر .

نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    12
    فرصت بدید تا برایتان ارسال کنم.

نام حقيقي: رضا

خواننده
    نوشته
    574
    سپاسگزاری شده
    141
    سپاسگزاری کرده
    511
    دوست من لطفا در فروم بگزار همه استفاده کنند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

edge server configuration exchange 2010#

ایمیل سرور exchange

میل سرور exchange

نصب دو تا اکسچنج سرور در یک دامین ؟

exchange serverسرور

ارتباط با سرور ها

اسپم شدن میل های ارسالی در exchange 2010

ايجاد mx ركورد براي ساب دامين

اتصال دو exchange

تنظیمات اکسچنج جهت ارسال ایمیل mx record

اکسچنج edge

پيكربندي ايميل Exchange

تنظیم dns سرور جهت دریافت ایمیل از خارج توسط exchange sever

رول exchange server نصب نمیشود

ایا با xchenge

چطور ب mailbox که در exchange ساختم وصل بشم

exchange server 2013 راه اندازی ایمیل

یک میل سرور با دو آدرس ایمیل exchange

نظیمات میل سرور در شرپوینت2010

نحوه تنظیم mail server dns با 2 ip

چرا ایمیل از exchange 2010 به gmail ارسال نمی شود

تنظیم رول edge xchange server

جكونكي فرستادن ايميل با Exchange server 2013

سرویس اکسچنج به میل سرور خارجی هم وصل می شود؟

میل سرور exchnage

برچسب برای این موضوع