نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 8سپاس
  • 1 توسط Hakimi
  • 1 توسط Hakimi
  • 2 توسط th95
  • 1 توسط Hakimi
  • 1 توسط Hakimi
  • 2 توسط hamed_mhk

موضوع: رکوردهای DNS خارجی لازم برای Outlook Anywhere

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6

رکوردهای DNS خارجی لازم برای Outlook Anywhere

سلام به همه ی دوستان
    برای فعال کردن Outlook Anywhere دقیقا چه رکوردهایی باید در تنظیمات دامین صورت گیرد؟
    من دو تا رکورد تعریف کردم
    1- A record به سمت ip ایمیل سرور
    2- SRV Record

Service: _autodiscover
    Protocol: _tcp
    Port Number: 443

ولی باز هم هنگام تست وضعیت اتصال از طریق سایت https://www.testexchangeconnectivity.com باز هم مشکل زیر رو می بینم :
    Host autodiscover.domain.net couldn't be resolved in DNS InfoDomainNonexistent.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    شما به اشتباه SRV Record تعریف کرده ای. باید A Record تعریف کنی به نام autodiscover.domain.comبه صورت پیش فرض آدرس Autodiscover این است:
    autodiscover.domain.com/autodiscover/autodiscover.xml
    یا
    domain.com/autodiscover/autodiscover.xml

یعنی Outlook به دنبال این آدرس‌ها می‌رود تا بتواند تنظیمات مربوط به ارتباط را بخواند.
    ولی برای راه اندازی OAW، انجام تنظیمات Autodiscover کفایت نمی‌کند. می‌بایست RPC Over HTTP را Publish کنید.

halvaei سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    یعنی اصلا لازم نیست SRV Record تعریف بشه ؟ پس چرا توی همه ی سایت ها زده SRV record ؟

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    پیشنهاد می‌کنم از مستندات Microsoft استفاده کنید تا سردرگم نشوید.

نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    مرسی آقای حکیمی
    با این اوصاف برای تنظیمات DNS مربوط به outlook Anywhere فقط کافیست یک A record به نام autodiscover.domain.com به سمت آدرس autodiscover.domain.com/autodiscover/autodiscover.xml و یا domain.com/autodiscover/autodiscover.xml بزنم ؟
    میتونم دو تا A record داشته باشم برای هر دو ؟

- - - Updated - - -

توی تنظیمات Host خارجی اگه بخوای یه A record جدید تعریف کنی یه فیلد host name داره و یه فیلد IP V4 که نمیشه آدرس autodiscover.domain.com/autodiscover/autodiscover.xml در اون تعریف کرد .مشکل کجاست ؟

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    شما میتوانید به جای رکورد از نوع A (برای Autodiscover) از رکورد SRV هم استفاده کنید. این مورد را اتلوک 2007 و 2010 پشتیبانی میکنند. یکی از مزایای مهم در این حالت، تغییر تعداد آیتمهای مورد نیاز در گرفتن SAN Certificate است که چند هزار دلاری صرفه جویی خواهد داشت. ( برای حدود 25 Accepted Domains )

A new feature is available that enables Outlook 2007 to use DNS Service Location (SRV) records to locate the Exchange Autodiscover service

استاد من آقای حکیمی تصحیح میکنند اگر اشتباه گفتم.
    فقط جسارتا عرض کنم که این مورد رو تست کردم و بعضی از دومینهای من بدون داشتن رکورد AutoDiscover و با همین روشی که عرض کردم کار میکنند

ویرایش توسط th95 : 2013-03-05 در ساعت 03:11 PM
    Hakimi و halvaei سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    دقیقا منم همین صفحه رو خوندم و تنظیمات SRV Record رو انجام داده بودم ، ولی باز هم به نتیجه نرسیدم .

نام حقيقي: Mohammad

عضو ویژه شناسه تصویری th95
    نوشته
    4,263
    سپاسگزاری شده
    5765
    سپاسگزاری کرده
    2674
    نوشته های وبلاگ
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط halvaei نمایش پست ها
    دقیقا منم همین صفحه رو خوندم و تنظیمات SRV Record رو انجام داده بودم ، ولی باز هم به نتیجه نرسیدم .
    هاست DNS Zone های شما کیه ؟ کجاست ؟
    رکوردتون رو Export کنید بفرستید

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    Outlook به صورت پیش فرض دو آدرس را برای Autodiscover در نظر می‌گیرد. همان دو آدرسی که پیشتر ذکر کردم. البته می‌توان این آدرس‌ها را برای داخل و خارج شبکه تغییر داد.
    برای تست می‌توانید این آدرس‌ها را در مرورگر وارد کنید و اطلاعات Autodiscover را به صورت XML مشاهده کنید.

آدرس domain.com/autodiscover/autodiscover.xml را که احتمالا نمی‌توانید استفاده کنید. چون در داخل شبکه اشاره به Domain Controller شما دارد و در خارج از شبکه به وب سایت شما اشاره می‌کند.
    ولی آدرس autodiscover.domain.com/autodiscover/autodiscover.xml را می‌توان استفاده کرد و کافی است که autodiscover به آدرس Mail Server اشاره کند تا این URL مجاز باشد.

روشی که شما به دنبالش رفتید و آقای گنجی اشاره کردند، روش تغییر آدرس Autodiscover است. یعنی به جای استفاده از آدرس پیش فرض، از آدرس دیگری برای Autodiscover استفاده شود. (در این مثال mail.domain.com)
    یعنی با یک SRV Record به Outlook می‌گویید به جای آدرس پیش فرض، به سراغ آدرس دیگری برود.

(این که اشاره کردم از مستندات مایکروسافت اشاره کنید دلیل دارد. برای انجام یک کار شاید راه‌های متعددی وجود داشته باشد که برای هرکدام هم دلایلی وجود دارد. جستجو که می‌کنید در وب سایت های مختلف روش‌ها و راه‌های مختلف برای انجام یک کار می‌بینید. ولی تا زمانی که شناخت و اشراف روی یک موضوع پیدا نکرده اید،‌ اگر با این موارد روبرو شوید سردرگم می‌شوید. در صورتی که اگر گام به گام از مستندات اصلی یک سرویس استفاده کنید، درک درست و عمیق نسبت به شیوه کارکرد آن سرویس پیدا می‌کنید. مایکروسافت برای همه سرویس‌هایش راهنمای طراحی و نصب و ... منتشر کرده است. Download Microsoft Exchange Server 2010 Install Guide Templates from Official Microsoft Download Center)

البته باز هم باید اشاره کنم که Outlook AnyWhere تنها با تعریف Autodiscover فعال نمی‌شود. باید در سرور OAW را فعال کنید و آدرس External آن را وارد کنید و ...
    که روش انجام این کار هم در مستندات Microsoft ذکر شده است.

نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    الان من برای اینکه Outlook Anywhere من راه اندازی بشه سه راه دیدم !
    اما روشی که شما گفتید :
    1- یک A record بسازم به نام Autodiscover و به IP مربوط به Cas server مرتبط کنم درسته ؟

- - - Updated - - -

از این صفحه هم استفاده کردم برای تنظیمات در ایزا :
    http://www.isaserver.org/tutorials/Publishing-Exchange-2007-Outlook-Autodiscover-2006-ISA-Firewalls.html

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    بله،‌ و بعد آن URL را تست کنید و مطمئن شوید فایل تنظیمات Autodiscover را در آن مسیر می‌توانید مشاهده کنید.

نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    جالبناک اینکه این URL در شبکه ی داخلی ما هم باز نمی شود !

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    عرض شود خدمت شما میخوای OAW رو فعال کنی ولی فعال نمیشه و "نمیدونی مشکل از کجاست"

خب من بهت راه تست کردن و ایناش رو میگم

اولاً که در مورد A Record مربوط به Autodiscover باید بگم که بود و نبود این رکورد به کار کردن یا نکردن OAW ربطی نداره، یعنی اگر OAW ِت بخواد کار کنه، این رکورد هم نباشه، کارش رو میکنه! قضیه هم اینه که این سیستم مال اینه که وقتی از بیرون شبکه اولین بار با آتلوک میخوای وصل شی به اکسچنج سرورت، آتلوک بتونه پیداش کنه (هر چند نباشه هم باز میتونه پیداش کنه!) ولی باشه بهتره!!! بنابراین به احتمال خیلی زیاد مشکل شما اینه که ?OAW ت کار نمیکنه و گیرت گیرِ اتودیسکاور نیست !

دوماً اوتلوک انیور چند تا پیش شرط اساسی داره. اولاً اینکه باید فعال شه توی خودِ اکسچنج که نکته با مزه ش هم اینه که وقتی قعالش میکنه، همون لحظه فعال نمیشه! باید صبر کنی و معمولاً 15 دقیقه طول میکشه! وقتی هم که فعال شد توی Event هات نشون میده این سیستم همونطور که برادر حکیمی هم گفتن به صورت RPC Over HTTP کار میکنه که پیشنهاد میکنم حتماً بری در موردش مطالعه کنی. و این سیستم هم فقط با پروتکل های امن SSL ی کار میکنه.
    یه پیش شرط فوق العاده اساسی قضیه هم اینه که آتلوک انیور با Self Sign Certificate خودِ اکسچنج کار نمیکنه ! شما باید یک فقره Certificate از جایی غیر از خودِ اکسچنج داشته باشی! حالا یا میری میخری یا خودت یه Certificate Server راه میندازی و برای اکسچنجت سرتیفیکیت صادر میکنی ! اگر خودت با سرور داخلی این کار رو میکنی حواست باشه که باید برای کامپیوترهای داخل DC ت به صورت پالیسی Root Certificate رو بدی بهشون و برای کامپیوترهای بیرون DC هم باید به صورت دستی اضافه کنی قبل از هر کاری!!
    (این قضیه SSL یه مقداری داستان و گیر و گور هم داره که اتفاقاً یکیش برای من پیش اومد که توی فروم های اینجا هم بحث شد که من روز اول سیستم بدون سرتیفیکت راه افتاد و کار کرد ولی چند وقت بعد از کار افتاد! تیریپ اینه که بدون سرتیفیکی کار نمیکنه حالا چطور من اوکی بودم اون اولاش من نمیدونم ! ولی شما اگر نمیخوای بخری یا نمیتونی بخری یک دونه ش رو خودت راه بنداز!)

سوماً بریم سراغ اینکه جطوری تست کنی،که این قضیه Outlook Anyware برای درست کار کردنش و تست کردنش و اینا یه روشی بهت میگم، روی یه کامپیوتر که تا حالا به اکسچنج وصل نشده و عضو دومین هم نیست برو یه اکانت ایمیل اکسجنج درست کن توی قسمت Control panel\mail

قبل از اینکه بخواد ازت یوز پسسورد بپرسه، توی قسمت ادونسش این کار رو بکن:

وقتی این کارا رو کردی و اکانتت تونست سرورت رو ببینه، معلومه که OAW رو درست تنظیم کردی، اگر هم نشد که یه اشکالی توی کارته!

ضمناً :

جالبناک اینکه این URL در شبکه ی داخلی ما هم باز نمی شود !

خب معومه که نباید باز کنه !
    شما باید توی DNS داخلیت هم این رکورد AutoDiscovery رو اوکی کنی و صد البته با https بری توش !

ویرایش توسط hamed_mhk : 2013-03-18 در ساعت 02:56 PM
    halvaei و exxtreme سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    من پست شما رو امروز دیدم .
    من CA Server دارم و تمامی مسائل بالا هم که گفتید لحاظ شده این تنظیم رو هم چک می کنم .و خبرشو میدم

کلمات کلیدی در جستجوها:

dnsخارجی

تنضیمات لازم dns برای mail server

outlook anywhere تنظیم

رکورد mail exchanger درdns چیست

AutoDiscover.xml

outlook anywhere

فعال کردن outlook anywhere

تنظیم اوتلوک برای شبکه داخلی site:forum.persiannetworks.com

Dns خارجی

dns اتصال خارجی

outlook به دامين کنترولر وصل ميشه