نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 4سپاس

موضوع: مشکل در ارسال ایمیل از exchange به mail server های دیگه

نام حقيقي: hamed shahedi

خواننده
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    11

مشکل در ارسال ایمیل از exchange به mail server های دیگه

با سلام و عرض خسته نباشید
    بنده یه دونه میل سرور exchange 2010 در شبکه محلی نصب کردم متاسفانه زمانی که میخوام برای yahoo یا hotmail و... ایمیل ارسال کنم با این پیغام ایمیل ریجکت میشه
    BAY0-MC3-F30.Bay0.hotmail.com gave this error:
    DY-001 (BAY0-MC3-F30) Unfortunately, messages from {ip valid mail server} weren't sent. Please contact your Internet service provider. You can tell them that Hotmail does not relay dynamically-assigned IP ranges. You can also refer your provider to Troubleshooting.
    A problem occurred during the delivery of this message to this e-mail address. Try sending this message again. If the problem continues, please contact your helpdesk.

در دریافت ایمیل از میل سرورهای دیگه مشکلی ندارم فقط در ارسال ایمیل به بیرون مشکل دارم
    نام دامین اوکال مثلا test.com
    نام دامین ثبت شده test.ir

1- در داخل dns server رکورد های مورد نیاز رو تعریف کردم (MX,A) که به ip valid میل سرور اشا
    2- در قسمت accepted domain نام دامنه test.ir تعریف شده
    3-در قسمت send connector اجازه ارسال به همه ایمیل ها(*) داده شده
    4-در قسمت Email Address Policy دامین test.ir تعریف شده و به عنوان set as reply انتخاب شده.
    5-برای یوزر ها هم test.ir به عنوان Primary SMTP معرفی شده
    6-در قسمت Receive Connectors هم گزینه Anonymous انتخاب شده

ممنون میشم بنده رو در حل این مشکل یاری بفرمائید.

- - - Updated - - -

الان ایمیل یاهو رو چک کردم دیدم همه ایمیل هایی که به یاهو ارسال کردم رسیده ولی خیلی با تاخیر ((
    ولی میل سرور hotmail ریجکت میکنه.

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط hamed23 : 2012-11-26 در ساعت 09:40 AM

نام حقيقي: محمد رواقی

عضو عادی شناسه تصویری SISYPHUS
    نوشته
    197
    سپاسگزاری شده
    176
    سپاسگزاری کرده
    22
    نوشته های وبلاگ
    6
    سلام
    در خطائی که این جا نوشتید ذکر شده که آدرس سرور شما Dynamic هست.روی فایروال یا روتر شبکه ای که قرار داده شده، آدرس اینترنتی ثابت هست یا متغیر ؟

خواننده
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    11
    ip میل سرور ثابت ، نمی دونم چرا این پیغام رو میده

- - - Updated - - -

ip میل سرور ثابت ، نمی دونم چرا این پیغام رو میده
    فایروال هم موجود نیست

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    من تقریباً حدس میزنم که مشکلت چیه

اول صورت مساله رو برات باز میکنم
    دوم میرم سراغ راه حل

سیستم ایمیل فرستادن اینه که شما به وسیله‌ی یک فقره سرور میتونی یک ایمیل رو به هر صورتی که دلت میخواد بفرستی یعنی چی؟
    یعنی بیایی از طریق مثلاً‌ با test@test.com ایمیل بزنی ولی بگی اسم فرسنده test@gmail.com هستش! پس این باعث میشه که یک سری بتونن سوء استفاده کنن (کَما اینکه میکنن این کار رو!)
    پس خیلی از گیرنده‌های ایمیل برای اینکه کسی سوء استفاده نکنه، میان یه چک میکنن. که یک Reverse DNS Check یا reverse DNS lookup باشه. یعنی چی؟
    میاد نگاه میکنه که اولاً اسم دامنه فرستنده چیه، بعد میاد آی پی فرستنده رو چِک میکنه، بعد میاد میپرسه که اسم دامنه‌ی این آی پی چیه یا همون reverse DNS lookup ! اگر اسم دامنه فرستنده‌ی ایمیل با اسم دامنه‌ای که از طریق آی پی پیدا کرده، یکی باشه، میفهمه که سیستم درسته، ولی اگر یکی نباشه، به عنوان یک "سوء استفاده چی" جلوی دریافت ایمیل رو میگیره.... !
    پس اگر یکی بیاد با test@test.com ایمیل بزنه و بگه که من test@gmail.com هستم، سه سوت دستش رو میشه، برای اینکه سرور مقصد میبینه که آی‌پی ای که ایمیل از طریقش اومده با آی پی gmail.com یکی نیست و این ایمیل رو به عنوان‌ "هرز ایمیل" جلوش رو میگیره

حالا اتفاقی که میافته اینکه که سیستمی که شما باهاش ایمیل میزنی، از دیدِ mail server های دریافت کننده، به عنوان یک "هرز ایمیل" شناخته میشن (در حالی که واقعاً اینجوری نیست) ولی به دلیل الگوریتم بالا این اتفاق میافته ! چطوری میافته ؟! اینطوری:

کاربر شما از طریق سرور شما ایمیلی با اسم فرستنده‌ی email@test.com با آی پی ولید (مثلاً) 1.2.3.4 میفرسته سراغ hotmail
    hotmail هم میاد آی پی 1.2.3.4 رو لوکاپ میکنه و میبینه که اِ ... ! اسم دامنه test.ir هستش پس جلوی قضیه رو میگیره !

این بود صورت مساله

حالا بریم سراغ راه حل !

شما باید یه کاری کنی که وقتی فرستنده ایمیل میفرسته، با اسم email@test.ir ایمیل رو بفرسته که وقتی دریافت کننده Reverse lookup میکنه، دچار تناقض نشه

چطوری؟
    هم از طریق پالیسی توی اکسچنج میشه که برو سِرچ کن که چطوری با پالیسی میتونی اسم فرستنده رو .ir بکنی

هم میتونی بری روی تک تک ایمیل باکس‌ها و توی قسمت E-Mail Address ی که هر کس داره یک رکورد SMTP با اسم .ir اون رو اضافه کنه و به عنوان فرستنده Defualt اون رو معرفی کنی

خوش باشی !

hamed23، ehsan653، exxtreme و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    104
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    11
    سلام
    ممنون از از پاسخی که دادید،اما من قبلا همه این کارهایی که گفتید رو انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم،چندین بار هم چک کردم ولی متاسفانه مشکل حل نشده.

در قسمت Email Address Policy دامین test.ir تعریف شده و به عنوان set as reply انتخاب شده.
    برای یوزر ها هم test.ir به عنوان Primary SMTP معرفی شده

نام حقيقي: نبی

عضو عادی
    نوشته
    49
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    5
    سلام.
    روتر و یاهر سیستمی که شمار رو به اینترنت وصل کرده چند تا Valid IP روش ست شده ؟
    و اگر بیش از یک Valid IP روش ست شده شما باید روی اون تعریف کنید که هر وقت Internal exchange server شما خواست میلی رو ارسال کنه از اون IP ی استفاده کنه که رکورد MX سش رو داخل external DNS Server ایجاد کردین یا به ازای تمامی Ip های Valid یک A رکورد و یک MX رکورد بر روی External Dns Server خود ایجاد کنید.

ویرایش توسط Nabi_S : 2012-12-11 در ساعت 05:55 PM

نام حقيقي: hossein

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    15
    با سلام
    دوستان جایی هست که تمام مراحل مربوط به همین اتصال exchange به دامین خارجی و ارسال و دریافت ایمیل به و از سرورهای دیگه مثل جی میل و ... را کامل توضیح داده باشه ما exchange سرور 2010 داریم و به یاهو (البته با تاخیر زیاد ایمیل میدیم ) ولی نه میتونیم دریافت و نه به سایر میل سرور ها ارسال داشته باشیم یعنی از اینجا به بعدش که دقیقا چه تنظیمانی در DNS سرور و exchange و شرکتی که ازش دامین خریدیم باید بدیم یعنی مثلا اگر آی پیه test.com ثبت کردیم و خودمون هم از طریق آدرس استاتیک https://xxx.xxx.xxx.xxx/owa به میل سرورمون وصل میشیم حالا باید چکار کنیم تا از طریق همون mail.test.com به میل سرور وصل یشیم و ایمیلهای ارسالی هم به همه ارسال و از همه میل سرور ها دریافت بشه . با تشکر

نام حقيقي: hossein

تازه وارد
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk نمایش پست ها
    من تقریباً حدس میزنم که مشکلت چیه

اول صورت مساله رو برات باز میکنم
    دوم میرم سراغ راه حل

سیستم ایمیل فرستادن اینه که شما به وسیله‌ی یک فقره سرور میتونی یک ایمیل رو به هر صورتی که دلت میخواد بفرستی یعنی چی؟
    یعنی بیایی از طریق مثلاً‌ با test@test.com ایمیل بزنی ولی بگی اسم فرسنده test@gmail.com هستش! پس این باعث میشه که یک سری بتونن سوء استفاده کنن (کَما اینکه میکنن این کار رو!)
    پس خیلی از گیرنده‌های ایمیل برای اینکه کسی سوء استفاده نکنه، میان یه چک میکنن. که یک Reverse DNS Check یا reverse DNS lookup باشه. یعنی چی؟
    میاد نگاه میکنه که اولاً اسم دامنه فرستنده چیه، بعد میاد آی پی فرستنده رو چِک میکنه، بعد میاد میپرسه که اسم دامنه‌ی این آی پی چیه یا همون reverse DNS lookup ! اگر اسم دامنه فرستنده‌ی ایمیل با اسم دامنه‌ای که از طریق آی پی پیدا کرده، یکی باشه، میفهمه که سیستم درسته، ولی اگر یکی نباشه، به عنوان یک "سوء استفاده چی" جلوی دریافت ایمیل رو میگیره.... !
    پس اگر یکی بیاد با test@test.com ایمیل بزنه و بگه که من test@gmail.com هستم، سه سوت دستش رو میشه، برای اینکه سرور مقصد میبینه که آی‌پی ای که ایمیل از طریقش اومده با آی پی gmail.com یکی نیست و این ایمیل رو به عنوان‌ "هرز ایمیل" جلوش رو میگیره

حالا اتفاقی که میافته اینکه که سیستمی که شما باهاش ایمیل میزنی، از دیدِ mail server های دریافت کننده، به عنوان یک "هرز ایمیل" شناخته میشن (در حالی که واقعاً اینجوری نیست) ولی به دلیل الگوریتم بالا این اتفاق میافته ! چطوری میافته ؟! اینطوری:

کاربر شما از طریق سرور شما ایمیلی با اسم فرستنده‌ی email@test.com با آی پی ولید (مثلاً) 1.2.3.4 میفرسته سراغ hotmail
    hotmail هم میاد آی پی 1.2.3.4 رو لوکاپ میکنه و میبینه که اِ ... ! اسم دامنه test.ir هستش پس جلوی قضیه رو میگیره !

این بود صورت مساله

حالا بریم سراغ راه حل !

شما باید یه کاری کنی که وقتی فرستنده ایمیل میفرسته، با اسم email@test.ir ایمیل رو بفرسته که وقتی دریافت کننده Reverse lookup میکنه، دچار تناقض نشه

چطوری؟
    هم از طریق پالیسی توی اکسچنج میشه که برو سِرچ کن که چطوری با پالیسی میتونی اسم فرستنده رو .ir بکنی

هم میتونی بری روی تک تک ایمیل باکس‌ها و توی قسمت E-Mail Address ی که هر کس داره یک رکورد SMTP با اسم .ir اون رو اضافه کنه و به عنوان فرستنده Defualt اون رو معرفی کنی

خوش باشی !

دوست عزیز من اینکارو انجام دادم ولی بازم ایمیلهامون بلاک میشه !!!!!!!!!!!!

عضو عادی
    نوشته
    69
    سپاسگزاری شده
    31
    سپاسگزاری کرده
    10
    با سلام
    ببین دوست من این به دردت می خوره
    Managing UPN to help Exchange authentication - AndersonPatricio.ca

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه