نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط kazem_m
  • 1 توسط kazem_m

موضوع: ارتباط mdaemon10 با ezproxy

نام حقيقي: sara.ok

عضو غیر فعال شناسه تصویری saraweblog
    نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    6

Icon14 ارتباط mdaemon10 با ezproxy

با سلام کسی می داند چه جور میشه بین mdaemon و ezproxy ارتباط برقرار کرد چون با ad میشود ولی چه جور می شه من اکانتهای mdaemon ام رو تو exproxyبیارم با توجه به اینکه فقط با ldap کار میکنه اول می خواستمad نصب کنم رو سرورم چونez proxy با ad که از پروتکل ldapاستفاده میکنه می تونه ارتباط برقرار کنه ولی من 5000 تا user تو mdaemon دارم چه جور منتقلش کنم تو ad وای گیج شدم کسی راه حلی می تونه پیشنهاد بده؟؟؟؟

نام حقيقي: كاظم

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    210
    سپاسگزاری کرده
    30
    درود

براي انجام Mass روي چنين حجمي پيشنهاد مي كنم از تركيب Excel و Command استفاده كنيد. به اين ترتيب مي توننين خروجي Excel رو توي CMD و يا Bat استفاده كنيد.

Active Directory: DSADD USER

کد:
    http://www.computerperformance.co.uk/Logon/DSadd_add_user.htm

کد:
    http://www.altn.com/Support/FAQ/FAQResults/?Number=KBA-01737

البته شايد براي سناريو شما راه حل هاي راحت تر و منطقي تري هم وجود داشته باشه.

ویرایش توسط kazem_m : 2010-01-16 در ساعت 11:22 AM
    saraweblog سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    6
    کاظم جان یه سئوال من چه جور فرمت excel رو تو ad بخونم راستش خیلی ad بلد نیستم از این doc هم خیلی سر در نیاوردم

نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    6
    help me pls

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    210
    سپاسگزاری کرده
    30
    ساختن User به تعداد بالا User در AD : يكي از راه حل ها استفاده از Command است.

براي اين منظور اول براي امتحان يه User با CMD توي Active Directory درست كنيد.

اينم دستورش

کد:
    dsadd user cn=testi,ou=test,dc=persiannetworks,dc=com -upn testi@persiannetworks.com -pwd Pe3453452
    با اين دستور يه User با نام testi در داخل ou با نام test كه قبلا تعريف شده و بايد وجود داشته باشه ايجاد مي شه در داخل Domain كه در اينجا مثلا master.com در نظر گرفته شده و مابقي Option ها كه درصورت دلخواه مي تونيد تنظيم كنيد.

بعد از اينكه موفق شديد يه User از طريق CMD بسازيد حالا مي تونيد بريد توي Excel و به جاي قسمت هاي مختلف از فرمول و توابع مختلف Excel استفاده كنيد و در نهايت يه Bat فايل بسازيد. مثل اين مي مونه كه مثلا 5000 خط از اين دستور رو توي NotePad براي User هاي مختلف ايجاد كرديد. در نهايت كافيه با پسوند Bat ذخيره كنيد و اجراش كنيد.

اينجا هم چند راه حل پيشنهاد داده.

کد:
    http://www.petri.co.il/create_users_for_testing_purposes.htm

ویرایش توسط kazem_m : 2010-01-17 در ساعت 10:22 AM
    saraweblog سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    210
    سپاسگزاری کرده
    30
    اصلاح مي كنم:

با اين دستور يه User با نام testi در داخل ou با نام test كه قبلا تعريف شده و بايد وجود داشته باشه ايجاد مي شه در داخل Domain كه در اينجا مثلا persiannetworks.com در نظر گرفته شده و مابقي Option ها كه درصورت دلخواه مي تونيد تنظيم كنيد.

نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط kazem_m نمایش پست ها
    ساختن User به تعداد بالا User در AD : يكي از راه حل ها استفاده از Command است.

براي اين منظور اول براي امتحان يه User با CMD توي Active Directory درست كنيد.

اينم دستورش

کد:
    dsadd user cn=testi,ou=test,dc=persiannetworks,dc=com -upn testi@persiannetworks.com -pwd Pe3453452
    با اين دستور يه User با نام testi در داخل ou با نام test كه قبلا تعريف شده و بايد وجود داشته باشه ايجاد مي شه در داخل Domain كه در اينجا مثلا master.com در نظر گرفته شده و مابقي Option ها كه درصورت دلخواه مي تونيد تنظيم كنيد.

بعد از اينكه موفق شديد يه User از طريق CMD بسازيد حالا مي تونيد بريد توي Excel و به جاي قسمت هاي مختلف از فرمول و توابع مختلف Excel استفاده كنيد و در نهايت يه Bat فايل بسازيد. مثل اين مي مونه كه مثلا 5000 خط از اين دستور رو توي NotePad براي User هاي مختلف ايجاد كرديد. در نهايت كافيه با پسوند Bat ذخيره كنيد و اجراش كنيد.

اينجا هم چند راه حل پيشنهاد داده.

کد:
    http://www.petri.co.il/create_users_for_testing_purposes.htm

کاظم جان من کاملا فهمیدم و این کار که user از طریق کامندی ساخته بشه انجام شد ولی این قسمتش که مربوط به excel هست رو نمی فهمم چه جور باید تابع بنویسم؟
    (بعد از اينكه موفق شديد يه User از طريق CMD بسازيد حالا مي تونيد بريد توي Excel و به جاي قسمت هاي مختلف از فرمول و توابع مختلف Excel استفاده كنيد و در نهايت يه Bat فايل بسازيد. مثل اين مي مونه كه مثلا 5000 خط از اين دستور رو توي NotePad براي User هاي مختلف ايجاد كرديد. در نهايت كافيه با پسوند Bat ذخيره كنيد و اجراش كنيد.)

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    210
    سپاسگزاری کرده
    30
    براي اين كار وارد Excel شويد. در يك ستون مثلا قرار بديد dsadd user در ستون بعد قسمت بعدي و الا آخر. يعني تيكه تيكه كنيد بر اساس پارامتر هاي اين دستور. از خروجي MDEAMON هم مي تونيد كمك بگيريد. در ستون آخر هم فرمول بنويسيد كه اين مقادير رو با هم از لحاظ رشته اي جمع كنه. (تابع Concatenate)
    پس در ستون آخر بايد چيزي معادل دستوري كه تو CMD ايجاد كرديد داشته باشيد. از قابليت Excel براي تكرار اين نتيجه بدست آمده استفاده كنيد.

نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط kazem_m نمایش پست ها
    براي اين كار وارد Excel شويد. در يك ستون مثلا قرار بديد dsadd user در ستون بعد قسمت بعدي و الا آخر. يعني تيكه تيكه كنيد بر اساس پارامتر هاي اين دستور. از خروجي MDEAMON هم مي تونيد كمك بگيريد. در ستون آخر هم فرمول بنويسيد كه اين مقادير رو با هم از لحاظ رشته اي جمع كنه. (تابع Concatenate)
    پس در ستون آخر بايد چيزي معادل دستوري كه تو CMD ايجاد كرديد داشته باشيد. از قابليت Excel براي تكرار اين نتيجه بدست آمده استفاده كنيد.

من نمی فهممش یعنی چه جوری تو اکسل بنویسم

نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    6
    کاظم جان کجایی این روشی که تو excel گفتی نفهمیدم یعنی چجوری تیکه تیکه کنم من یک فایل excel دارم ببا table های
    UserID,Mailbox,FullName,MailDir,Password و2376 ردیف دارم userid یک عدد است که به کابر اختصاص داده و mailbox شامل username هایی که می خوام تو ad بیاد هست fullname نام طرف و maildir مسیر فولدرذخیره شده ایمیل ها تو میل سرورم بوده که کاری بهش نداریم و password رمزشون هست که قراره تو ad بیاد حالا چه جور باید به ad بفهمونمش که بیاد table های username و password رو بخونه و بیاره تو ad ؟؟؟؟
    مرسی دوست عزیز که سریع پاسخم رو می دی..

نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    6
    ببین اصلا یه کار راحتتر من یک txt ساختم توش user هام ریختم و یک txt هم همه پسوردها بترتیب مثل فرضا زیر:
    users.txt
    =============
    ali
    maryam
    merdad

password.txt
    =============
    76g788
    8768ygih
    9879ihfr

حالا این دو فایل رو ریختم تو شاخه c\windows\sysvol و تو cmd اینو می خوام بزنم

for /f %i in (users.txt) do net user %i in (password.txt) /domain /add
    طبق همون لینکی که بهم دادی البته قسمت in (password.txt) رو خودم زدم ولی کار نمی کنه چرا؟؟؟؟
    یعنی میشه user رو انتقال داد ولی pass نمیاد با این دستور فقط user میاد
    FOR /F %i in (users.txt) DO NET USER %i P@ssw0rd /domain /ADD

ویرایش توسط saraweblog : 2010-01-18 در ساعت 11:17 AM

نوشته
    83
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    6
    کسی نیست کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟